مامور کلانتری قلهک جان باخت

[ad_1]

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز جمعه پلیس تهران بزرگ، سرهنگ جلیل موقوفه ای گفت: دوم شهریورماه (یکشنبه گذشته) یکی از مأموران کلانتری قلهک برای اجرای ابلاغ قضائی و حکم خلع ید به همراه نماینده دادستان و دادورز به آدرس مشخص در خیابان شریعتی، خیابان یخچال مراجعه کرد.

وی گفت: آدرس فوق خانه‌ای متعلق به یک خانم بود اما همسرش در آنجا ساکن بود و شاکی طبق قانون حکم خلع ید را از مراجع قضائی گرفته بودند.

هنگامی که مأمور پلیس به همراه نماینده دادستان به آدرس مذکور مراجعه کردند همسر شاکی موضوع را پذیرفت و سپس نماینده قانونی دادگستری، مشغول تنظیم صورت‌جلسه شد.

در این حین همسرشاکی پس از ورود به آشپزخانه، با برداشتن یک قوطی وایتکس حاوی تینر، محتویات را روی خود ریخت و با روشن کردن کبریت قصد آتش زدن خودش را داشت اما مأمور کلانتری با حواس‌جمعی، کبریت روشن را از دست وی گرفت و این شخص را به راهرو برد تا از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

موقوفه ای ادامه داد:در ادامه فردی که روی خودش تینر ریخته بود، عنوان کرد که در حال سوختن است که بلافاصله مأمور کلانتری وارد آشپزخانه شده و با پرکردن یک پارچ آب، قصد داشت آب را روی صورت مرد ریخته و از شدت سوزش صورتش کم کند غافل از اینکه این مرد در جیبش فندک داشت و با روشن کردن فندک خود را آتش زد.

این مقام انتظامی تصریح کرد:مامور جان برکف پلیس، حین مواجه شدن با این صحنه، پارچ آب را روی مرد ریخت، مجدداً او را بغل کرده و از پله‌ها پایین آورد تا وارد حیاط کرده و از سوختن بیشتر آن جلوگیری کند غافل از اینکه لباس خودش هم آغشته به تینر شده و وی نیز سوخت.

وی ادامه داد: در ادامه همسایگان, نماینده دادستانی و پسر ۲۲ ساله این مرد که در محل حضور داشتند، با مشاهده این صحنه بلافاصله شیلنگ‌ آب را باز کرده و روی این دو نفر ریخته و با حضور عوامل اورژانس و آتش‌نشانی در نهایت این دو نفر به بیمارستان منتقل شدند که همسر شاکی به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

سرهنگ جلیل موقوفه ای؛ جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: ستوان‌دوم پرویز کرمپور؛ مأمور جان برکف  کلانتری قلهک که بر اثر این حادثه دچار سوختگی شدید ۶۰ درصد از نوع درجه سه از ناحیه صورت, سینه، دست  و سایر قسمتهای بدن شده و  در I.C.U بیمارستان بستری بود شب گذشته به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مراسم تشییع شهید پرویز کرم پور مامور کلانتری ۱۲۴ قلهک فردا شنبه ۸ شهریور ساعت ۷ صبح در ستاد پلیس پیشگیری پایتخت واقع در میدان انقلاب، خیابان کارگر جنوبی، خیابان شهدای ژاندارمری برگزار میشود. 

[ad_2]

Source link