محدودیت تردد در بیرجند ۱۲ تا ۱۵ فروردین اعمال می‌شود

[ad_1]

علی ناصر شامگاه دوشنبه در پیامی اظهار داشت: با تبریک مجدد سال نو و آرزوی روزهایی خوش و سرشار از سلامتی برای همه هموطنان ارجمند، از آنجاییکه امسال به دلیل بیماری همه گیر کرونا، همه برنامه ریزی‌های مردمی و حاکمیتی برای لذت بردن از بهار، با پیوست اکید اولویت سلامتی همراه شده است، شایسته خواهد بود که خاطره بهار ۹۹ را با سلامتی همه عزیزان و همشهریان همراه کنیم و دورهمی‌ها و تفریحات معمول سال‌های قبل، خصوصا در روز طبیعت و سنت دیرینه ما ایرانیان (سیزده نوروز) را به فضایی بهتر و مناسب تر و دیگر روزهای فصل زیبای بهار موکول کنیم.

وی افزود: قطعا ماندن این چند روز همه ما در خانه، موجب کاهش شیوع و ان‌شاالله قطع ریشه‌های بیماری منحوس کرونا خواهد شد، لذا اجازه می‌خواهیم که برای احترام به خیل عظیم همشهریان عزیزی که رنج روزهای متمادی در خانه ماندن را متحمل شده‌اند تا خود و عزیزان شان را از بیماری دور نگه دارند و به احترام جانفشانی‌های شبانه روزی کادر درمانی در بیمارستان‌ها که بهترین روزهای خود را نثار سلامتی مردم کرده‌اند، برای آن دسته محدود از کسانی که کرونا را جدی نگرفته‌اند و برای خود و دیگران خطر ایجاد می‌کنند، محدودیت‌های جدی ایجاد کنیم.

فرماندار بیرجند بیان کرد: لذا محدودیت‌های ترافیکی و ممنوعیت حضور جمعیت از روز ۱۲ لغایت ۱۵ فروردین در شهرستان بیرجند به شرح زیر خواهد بود:

۱- ممنوعیت حضور و پارک خودروها در اطراف پارک‌ها و تفرجگاه‌های داخل و خارج از شهر. متخلفین مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. (پارک جنگلی – پیاده راه پیامبر اعظم (ص) و یادگار امام «جاده سلامت» – پارک توحید – پارک خانواده – پارک مصطفی خمینی «آزادی» – پارک وحدت – پارک آزادگان – پارک گنجی – پارک و شهربازی صیاد شیرازی – پارک شهدای گمنام – پارک پروفسور معتمدنژاد «شعبانیه» – پارک پروفسور بلالی «مهرشهر» – پارک نیلوفر – پارک معصومیه – و…)

۲- انسداد محورهای منتهی به بند امیر شاه، بند دره، آبشار چهارده، مزار رزگ، آبشار گیوک، کل شوکت آباد (جاده قدیم شوکت آباد و ورودی شوکت آباد و عمارت تاریخی و محوطه جنب حاجی آباد «مزرعه آموزشی دانشگاه»)، جاده شکرآب، بند ژرف چهکند، روستای خراشاد و روستای نوفرست

دور زدن مسیرها و عدم تبعیت از قانون، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی را در پی خواهد داشت.

۳- ورودی کلیه روستاها توسط پایگاه‌های بسیج و دهیاری‌ها کنترل و از ورود افراد غیربومی به همه روستاها ممانعت بعمل خواهد آمد.

فرماندار بیرجند در پایان نوشت: لطفا همگی در خانه بمانیم.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی با شناسایی سه مورد مثبت جدید در روز دوشنبه یازدهم فروردین به ۲۸۵ بیمار رسید که از این تعداد تاکنون ۲۲۹ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۲ هزار و ۷۵۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد.

پیش از اعمال محدودیت‌های تردد در سطح کشور، بنا به تدبیر استاندار و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا در خراسان جنوبی ۹ گلوگاه کنترل مراقبتی و بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان تعیین شده بود.

اکنون در لایه اول و ۱۱ محور مواصلاتی استان و در لایه دوم و ۱۳ محور بین شهری داخل استان، کنترل‌های لازم با هدف مصونیت مردم در برابر خطر انتشار و انتقال ویروس کرونا انجام می‌شود.

[ad_2]

Source link