محدویت‌های کرونایی در مازندران تشدید شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا ، نشست ستاد مقابله با کرونای مازندران عصر امروز پنجشنبه با حضور معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و مدیرکل بیماری های واگیر این وزارتخانه در ساری برگزار شد.

احمد حسین زادگان در پایان این نشست در گفت و گو با خبرنگاران گفت : در شرایط فعلی با توجه به این که مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد ، لازم است خیابان های شهرهای استان با کاهش تردد فردی و خودرویی خلوت شود تا مانند دوران پیک اول در اواخر اسفند ، زودتر بتوانیم به وضعیت تعادل و کاهش بیماری دست  یابیم.

وی گفت : البته وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در شهرهای استان طی هفته جاری نسبت به هفته گذشته بهتر شد ولی همچنان برای رسیدن به نقطه مطلوب در رعایت پروتکل های بهداشتی و پوشش ماسک فاصله داریم.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود : ستاد مقابله با کرونای مازندران که با حضور معاون وزیر بهداشت برگزار شد ، برای خلوت شدن شهرها و کاهش ترددهای غیر ضروری مصوباتی را گذرانده که از جمله آن گسترش ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان از سوی دستگاه های است.

وی با تاکید بر این که مردم طرف مهم معادله کاهش نرخ شیوع کرونا و ریشه کنی این بیماری هستند ، افزود : بر اساس این مصوبات ، از تمامی شهروندانی که به عنوان ارباب رجوع با دستگاه های اجرایی سر و کار دارند خواسته شده تا در صورت امکان برخی از کارهای اداری غیر ضروری خود را برای یک دوره زمانی ۲۰ روزه تا یک ماهه به تعویق بیندازند و با این کارشان می توانند تا حدود زیادی به خلوت شدن معابر شهری و ادارات کمک کنند.

حسین زادگان گفت : علاوه بر این ، به دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و بانک ها در استان نیز ابلاغ شده تا کارهایی را که می توانند به صورت مجازی و الکترونیکی انجام دهند ، از این طریق به مردم خدمات رسانی کنند تا بتوانیم سطح معابر عمومی ، خیابان ها و ادارات را خلوت کنیم تا از سرعت انتقال ویروس و آلودگی کاشته شود.
رییس ستاد مقابله با کرونای مازندران اظهار داشت : همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که به دستگاه های دولتی نیز ابلاغ شده ، برخی از کارمندانی که بیماری زمینه ای دارند ، می توانند به صورت دور کاری فعالیت کنند و بقیه هم هنگام حضور در اداره علاوه بر زدن ماسک ، چنانچه قصد برگزاری جلسه ای دارند ، آن را به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار کنند.

وی افزود : طبق این مصوبه ملی ، اگر تست کرونای کارمندی مثبت شده ، باید از ورودش به اداره جلوگیری شود و سایر افرادی که به نوعی با این فرد در ارتباط بودند نیز باید برای انجام تست کرونا به مراکز تعیین شده مراجعه کنند تا از سلامتشان اطمینان حاصل شود.
حسین زادگان گفت : پیش از این هم با توجه به وضعیت کرونایی قرمز حاکم بر استان ،  تفرجگاه ها و پارک ها، تالار های پذیرایی و باشگاه های ورزشی فعالیتشان تا اطلاع ثانونی تعطیل شده است و برخی دیگر از محدودیت ها نیز در این راستا برقرار خواهد شد که از جمله آن تشدید نظارت ها است.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود : از مسافران تابستانی نیز خواسته شد با توجه به تعطیلی سواحل به دلیل افزایش شیوع کرونا در این خطه شمال کشور و بالا رفتن میزان آلودگی به ویروس کرونا ، از سفر غیر ضروری خودداری کنند و در صورت سفر هم باید تمام پروتکل ها و از جمله زدن ماسک را رعایت کنند.
بر اساس آخرین آمار ، بیماران کرونایی که ۲۴ ساعت گذشته از سوی ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ارایه شد ، آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های تحت پوشش این ۲ دانشگاه از مرز یکهزار و ۵۰۰ نفر گذشت .

[ad_2]

Source link