مدیران مدارس حق دریافت وجه به صورت اجباری را ندارند

[ad_1]

جعفر پاشایی در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در مدارس غیردولتی با رویکرد حمایتی و تقویتی، این مراکز موظف به دریافت شهریه طبق مصوبه شورا هستند و دریافت و پرداخت ها باید شفاف باشد.

وی افزود: ۱۵۱ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی استان تحصیل می کنند و در شرایط حاضر عدم مدیریت باعث کاهش دانش آموزان این مدارس خواهد شد چرا که باعث سرریز دانش آموزان به مراکز دولتی می شود و سیستم دچار مشکل خواهد شد.

وی بر اهمیت پروژه مهر تاکید داشت و گفت: چهار کارگروه برای پروژه مهر پیش بینی شده و تجارب غنی و هماهنگی مسئولین در سطوح اداره کل باعث شده بازگشایی مدرسه با کمترین نارسایی اجرا شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اظهار امیدواری به اینکه امسال نیز پروژه مهر به شایستگی اجرا می شود، تاکید کرد: مسئولان کارگروه ها موضوع را به لحاظ مهم بودن پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه مصوبات جلسات ستاد پروژه مهر قابل اجرا برای تمام بخش ها است، گفت: هماهنگی در این کار برای ۸ هزار مدرسه و بیش از ۳۴ هزار کلاس درسی با بکارگیری تمامی ظرفیت های درون و برون سازمانی مثل شهرداری، شورای شهر و دهیاری ها لازم است.

پاشایی گفت: بازگشایی امسال از چند وجه متفاوت تر از سال های گذشته است که یک مورد بازگشایی از ۱۵شهریور می باشد که بحث آمادگی برای بازگشایی مهم است.

مسئول دستکاه تعلیم و تربیت استان با اشاره به راه اندازی شبکه شاد، ابراز داشت: هیچ گونه تجربه ای برای آموزش مجازی وجود ندارد و اقدامات در این راستا قابل پیاده کردن در اول مهر نیست و تقویت این موضوع با گفتمان عمومی به صورت جدی حل شود.

پاشایی بر استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز تاکید کرد و افزود: در جلسات شورا این مهم در اولویت باشد که مطالبه وزارت است.

وی گفت: برای یکم مهر بحث نیروی انسانی دچار چالش است و سازماندهی و ساماندهی نیروی انسانی اهم ترین موضوع است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: مراقبت های لازم در خصوص مسائل بهداشتی در زمان ثبت نام به جهت حساسیت زیاد اولیا ضروری است.

[ad_2]

Source link