مدیرعامل بانک کشاورزی: امکان احیای باغ‌ها از طریق تسهیلات وجود دارد

[ad_1]

روح‌الله خدارحمی، شنبه در بازدید از باغ‌های خسارت دیده از زوال مرکبات شهرستان داراب بیان داشت: باغداران باید با در نظر گرفتن سود تسهیلات بانکی، طرحی را برای احیا و یا تغییر الگوی باغ‌ها انتخاب کنند که با توجه به سودآوری در نهایت بار مالی زیادی به آنان تحمیل نشود.
وی، با بیان اینکه اعطای تسهیلات باید منجر به بهبود شرایط معیشتی تولید کنندگان شود، افزود: باید با ارائه طرح پایلوتی مناسب با منطقه، راهی برای جبران خسارت باغداران فراهم شود.
مدیرعامل بانک کشاورزی، با اشاره به اینکه شهرستان داراب از دهه ۳۰ دارای مرکز تحقیقات محصولات باغی است، افزود: با همکاری کشاورزان پیشرو در اجرای طرح تحقیقاتی، فضای این شهرستان متحول می‌شود.
خدارحمی، همچنین به تسهیلات هفت و ۹ درصدی گلخانه در سال ۹۸ اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه دولت نتواست یارانه را تامین کند، این تسهیلات به همه گلخانه‌داران تعلق نگرفت اما امسال تسهیلات ارزان قیمت طبق تقسیم بندی کشور به مناطق محروم با نرخ سود ۱۲درصد و با حدود ۱۴درصد پرداخت خواهد شد.
محمد مهدی قاسمی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز در این بازدید، با بیان اینکه این سازمان برای حمایت از باغداران خسارت دیده از زوال مرکبات با بانک کشاورزی همکاری می‌کند، گفت: طرح تحقیقاتی جامعی با در نظر گرفتن نیازهای کامل در زمینه اصلاح، احیا و یا تغییر الگوی کشت باغ ارائه خواهد شد تا امکان تامین مالی برای بانک وجود داشته باشد.
در این بازدید، عباس زارع مشاور وزیر و مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، محمد حسن رزاق منش مدیر شعب بانک کشاورزی استان فارس و محمد جواد عسکری نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

[ad_2]

Source link