مدیرکل بهزیستی: تعداد زیادی از جمعیت کرمان امکان دریافت مشاوره را ندارند

[ad_1]

عباس صادق زاده روز پنجشنبه در دومین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور استاندار کرمان افزود: با توجه به شرایط موجود باید در راستای ارائه خدمات مشاوره ای ارزان در جامعه تلاش شود و عطش جامعه و جوانان برای دریافت مشاوره و قیمت سنگین ساعات مشاوره را در تصمیم گیری ها لحاظ کرد.

وی اظهار داشت: در شرایط کرونا باید تلاش‌ها و اقدامات جوانان استان کرمان را برای ساخت سامانه مشاوره به کشور منعکس کرد و تمامی دستگاه های متولی خدمت مشاوره ارزان برای جوانان را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: با هم افزایی تمامی ارکان حاکمیتی و دستگاه های اجرایی الزام به انجام مشاوره باید پیش از ازدواج به صورت جدی دنبال شود.

وی بیان داشت: بخشی از خدمات بهزیستی، مشاوره ای و مهارت های زندگی است و استان در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده و یکی از اقدامات اساسی ما الزام به انجام مشاوره پیش و حین ازدواج بوده که هنوز به نتیجه نرسیده و امیدواریم این اقدام در شرایط جدید به سرانجام برسد.

صادق زاده افزود: ایجاد مراکز جامع مهارت های زندگی به ویژه برای زوج ها ایجاد شده و در ۲ منطقه استان از جمله کرمان و جیرفت این مراکز به صورت مستقل هم اکنون فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: مراکز مشاوره ای حضوری و مراکز غیرحضوری تلفنی و آنلاین بهزیستی مشاوره خوبی در اختیار جوانان قرار می دهند و آمادگی داریم در قالب زیرساخت ها و متناسب با هفته ازدواج در قالب تفاهم نامه مشخص آن را اجرا کنیم.

[ad_2]

Source link