مدیرکل ورزش ایلام: پروژه‌های ورزشی هلیلان بزودی اجرایی می‌شود

[ad_1]

مظفر علی‌شائی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات بهره‌برداری زمین چمن کهره به دلیل مشکل آبرسانی و همچنین شیوع کرونا به تعویق افتاد که طی هماهنگی با رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان هلیلان مقرر شد در سریعترین زمان مشکل آب این زمین رفع شود و پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان آمادگی دارد سالن چند منظوره این شهرستان را که نیازمند کف و روشنایی است به کمک و تخصیص بودجه شهرستان تعمیر و تجهیز کند.

علی‌شائی همچنین در خصوص ساخت سالن و زمین چمن در ۲ روستای شیراوند و روستای مهدیه گفت: برای آغاز بکار و کلنگ‌زنی این ۲ طرح نیازمند کمک بنیادهایی نظیر بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و ‌پیشیگری از مواد مخدر با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان هستیم.

وی مهم‌ترین چشم‌انداز اداره کل ورزش و جوانان را عمل به شعار هر روستا یک خانه ورزش روستایی و چند روستا یک زمین چمن مصنوعی عنوان کرد و افزود: سال گذشته ۲۳۰ میلیون ریال به هیات‌های ورزشی کمک بلاعوض و پنج خانه ورزش روستایی ایجاد شد که به هر یک از این خانه‌های ورزش روستایی ۱۰۰ میلیون ریال تجهیزات اهدا می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت‌های ورزشی این شهرستان اشاره کرد و گفت: ورزشکاران هلیلانی دارای پتانسیل بسیار خوبی در رشته‌های مختلف ورزشی و قابلیت مدال‌آوری بالایی در عرصه‌های استانی، ملی و جهانی دارند.

علی‌شائی با بیان اینکه شهرستان تازه تاسیس هلیلان در رشته‌های رزمی به ویژه رشته‌هایی که روحیه سلحشوری بالایی نیاز دارد، می‌توانند سرآمد باشد، اظهار داشت: در رشته‌هایی نظیر بوکس این شهرستان می‌تواند مدال‌آوری خوبی برای استان و کشور داشته باشد که تحقق آن منوط به توسعه زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین توجه ویژه به موضوع آموزش توسط مربیان است.

وی به نقش پررنگ سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در ورزش استان تاکید کرد و گفت: در این استان هر اندازه تعداد این سازمان‌ها بیشتر و گستره آنان وسیع‌تر باشد می‌تواند در جذب خدمات و اعتبارات برای ورزش استان تعیین کننده باشد.

علی‌شائی گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان هلیلان اولین اداره مستقل پس از ارتقای هلیلان از بخش به شهرستان است و با هماهنگی رییس اداره شهرستان مقرر شد یک نیروی شرکتی هم در این شهرستان بکار گرفته شود.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۴ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

بخش هلیلان تا بهمن ماه سال گذشته جزو شهرستان چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.

[ad_2]

Source link