مراسم لیالی قدر در چند مکان مشخص اصفهان برگزار می‌شود

[ad_1]

حجت‌الله قاسمی روز دوشنبه در حاشیه سی و دومین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در شهر اصفهان میدان امام علی(ع)، باغ غدیر، باغ رضوان، ورزشگاه تختی، ورزشگاه ۲۲ بهمن و مسجد سید برای بررسی کارشناسی و امکان سنجی برگزاری این مراسم  معنوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انتخاب شده‌اند.
وی ادامه داد: در سایر شهرستان‌ها نیز بسته به تعداد جمعیت ۲ یا ۳ مکان سر باز توسط کمیته‌ای متشکل از امامان جمعه، فرمانداران، نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان، بسیج و سپاه، نیروی انتظامی و برخی دستگاهای دیگر پس از بررسی و امکان سنجی، انتخاب و برای برگزاری این مراسم معرفی می‌شود.
وی با اشاره به پخش زنده این مراسم از شبکه‌های صدا و سیما گفت: شهروندان حتی‌المقدور در خانه، برنامه‌های عبادی این شب را دنبال کنند. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان با اشاره به ضرورت فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: ممنوعیت توزیع پذیرایی و نذری، همراه آوردن زیرانداز و کتاب های ادعیه و قرآن،  رعایت فاصله در نشستن، محدودیت زمانی برگزاری این مراسم از جمله شرایط مراسم لیالی قدر امسال است.
وی همچنین با اشاره به منوط شدن بازگشایی مدارس و مساجد به سفید شدن وضعیت شهرستان‌های استان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان استان موظف شد وضعیت شهرهای مختلف را بررسی و به محض تبدیل وضعیت یک شهرستان به وضعیت سفید، این مساله را اعلام کند.
غلامی گفت: همچنین آموزش و پرورش استان موطف شد مقدمات امر تا ۲۷ اردیبهشت را فراهم کند تا در صورت اعلام وضعیت سفید شهرستانی نسبت به بازگشایی مدارس آن اقدام شود.
بر اساس اعلام دانشگاه‌های علوم پزشک اصفهان و کاشان، تاکنون از مجموع ۲۴ شهرستان اصفهان تنها شهرستان بویین میاندشت در وضعیت سفید قرار دارد.
وی اضافه کرد: براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیش از ۷۸ درصد واحد صنفی و تولیدی استان کُد بهداشتی دریافت کرده‌اند و بر اساس نظارت‌های صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد این واحدها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند.
تاکنون بیش از ۹۷ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به بیش از ۶ هزار نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link