مراکز درمانی قم برای بازگشایی آماده هستند

[ad_1]

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در پنجاه و یکمین جلسه ستاد پیشگیری، مبارزه و درمان کرونا بر ضرورت رعایت الزام های فاصله‌گذاری توسط مردم تاکید کرد و یادآور شد: در حال حاضر مرکز بهداشت قم در خط مقدم مبارزه با  است و نقاط پرخطر استان نیز به خوبی از سوی این مرکز مورد نظارت و پایش قرار می‌گیرد.

قدیر با تاکید مجدد بر رعایت شیوه‌نامه‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر اولویت اصلی وزارت بهداشت، غربالگری و نظارت بر افراد با بیماری زمینه‌ای و افراد با سن بالا است چون احتمال ابتلای این دو دسته بیشتر است.

رییس علوم پزشکی قم افزود: البته لازم است ضمن آگاه‌سازی مردم از خطر بیماری کووید 19، با شایعه و اضطراب در سطح جامعه نیز برخورد شود تا مردم دچار وسواس فکری نشوند.

قدیر با بیان این نکته که کنترل‌ها و نمونه‌گیری‌های لازم در سطح استان به خوبی در حال انجام است خاطرنشان کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قم در ایام شیوع ویروس کرونا سعی کرده است آمار درست و واقعی را ارائه نماید تا تعیین وضعیت استان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطابق این آمارها به درستی صورت ‌گیرد./

[ad_2]

Source link