مربی و کشتی‌گیر میاندوآبی به تیم لیگ برتری “دریاچه ارومیه” پیوستند

[ad_1]

داریوش عسگری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم کشتی “دریاچه ارومیه” از آذربایجان‌غربی امسال برای اولین بار است که در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد کشور شرکت می‌کند.

وی اضافه کرد: تیم تازه تاسیس دریاچه ارومیه هم‌اکنون در مرحله یارگیری و تکمیل کادر فنی است که زیر نظر «بهروز یاری» به عنوان سرمربی فعلی تیم‌داری خواهد کرد.

وی افزود: “رضا نوری” کشتی‌گیر میاندوآبی آبان امسال در رقابت‌های کشتی جام باشگاه‌های جهان به میزبانی ارومیه نیز تیم منتخب استان را برای شرکت شایسته در این رقابت‌ها همراهی خواهد کرد.

رییس هیات کشتی میاندوآب گفت: مسابقات باشگاهی لیگ برتر کشتی با شرکت ۶ تا ۱۰ تیم به صورت رفت و برگشت از اواخر مرداد آغاز خواهد شد و تیم دریاچه ارومیه نیز برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده است.

وی بیان کرد: “صادقی” و “نوری”  به عنوان اعضای کمیته جوانان کشتی آذربایجان‌غربی نیز انتخاب شدند که اگر از این پس کشتی‌گیری بخواهد به انتخابی و اردوی تیم ملی کشتی اعزام شود با نظر و موافقت آنان خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه فدراسیون کشتی رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) از روز ۲۸ مردادماه سال جاری آغاز و روز ۳۰ مهرماه پایان خواهد یافت و مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد جام یادگار امام (ره) نیز روزهای ۲۸ مرداد تا هفتم آبان‌ماه سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت دارای ۴۲ هیات ورزشی است و یکی از قطب‌های مهم کشتی در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

هم‌اکنون ۲۱۵ کشتی‌گیر در تمام رده‌های سنی مختلف در این رشته ورزشی در میاندوآب فعالیت دارند.

[ad_2]

Source link