مردم وجه اضافه برای افزایش قیمت مسکن مهر نپردازند

[ad_1]

محمد تقی زاده روز چهارشنبه در هشتادویکمین جلسه شورای مسکن که در استانداری تهران برگزار شد گفت: شرکت عمران شهرک جدید پردیس براساس خواست پیمانکاران برای جبران هزینه های ناشی از افزایش هزینه های جانبی مسکن مهر از متقاضیان درخواست وجه اضافه کرده بود که این کار غیرقانونی است، در این جلسه مصوب شد مدیرعاملان شهرک های جدید در استان تهران از منابع مربوط به شرکت های خود نسبت به پرداخت افزایش تعدیل و مابه التفاوت نصبیات مسکن ها اقدام کرده و آنها را تا پایان امسال به اتمام برسانند.

به گفته وی از گذشته تاکنون بیش از ٣٢٠ واحد مسکونی برای استان تهران در نظر گرفته شده بود که از این میزان بیش از ٨٥ درصد آن تحویل یا در مردادماه به متقاضیان واگذار می شود.

وی تصریح کرد: واحدهای باقیمانده مسکن مهر باید توسط شرکت های عمران شهرهای جدید پردیس، پرند و دیگر شهرستان ها تا پایان سال تکمیل و به متقاضیان تحویل و پرونده مسکن آنان بسته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه وجه پرداختی متقاضیان مسکن مهر براساس قراردادی که بین مجموعه اداره کل راه و شهرداری استان تهران در گذشته به امضای طرفین رسیده باید پرداخت شود، تاکید کرد: براساس مصوبه شورای مسکن، شهروندان فقط در صورت خرید اختیاری سهم اضافه باید مابه التفاوت آن را بپردازند.

تقی‌زاده گفت: هزینه مسکن در طرح اقدام ملی در سطح استان نیز با توجه به بررسی هایی که از سوی اعضای کمیته فنی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران صورت می گیرد، تعیین می شود.

وی اضافه کرد: برای ساخت مسکن به صورت خود مالکی در طرح اقدام ملی نیز باید بستر برای مشارکت بخش خصوصی ایجاد شود تا آنها بتوانند در غالب مشخصات فنی، چهارچوب ها و تسهیلات در نظر گرفته شده نسبت به ساخت مسکن اقدام کنند، این اقدام به تحقق اهداف طرح کمک می کند و تصدی‌گری از مجموع دولت کم و بستر برای بخش خصوصی مهیا می شود.

[ad_2]

Source link