مروری بر کتاب «حورالعین و نگاهی به نعمت‌های معنوی بهشت»

[ad_1]

این کتاب ۱۲۸ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار جلد از سوی نشر «کتیبه‌ اراک» به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

قیمت هر جلد از این کتاب برای علاقه‌مندان به مطالعه ۱۴۰ هزار ریال است.

مطالب این کتاب در قالب سه فصل ارایه شده که فصل اول به شرح نعمت‌های مادی و جسمانی بهشت اختصاص دارد و موضوعاتی چون استقبال‌کنندگان بهشت، آسایش در باغ‌های زیبا، کاخ‌ها و قصرهای بهشتی، غذاها و ظروف و نوشیدیدنی‌های بهشت برین، حوض کوثر، ترانه سرایی و موسیقی، خادمان و نعمات و حکمت لذت‌های جسمانی بهشت در این فصل ارایه شده است.

فصل دوم کتاب نیز به شرح نعمت‌های معنوی بهشت اختصاص دارد و در خصوص سلام و درود، تنازع ممدوح، نبود دروغ و گناه، نفی حزن، حمد و ثنای بهشتیان، شادابی، مقام رضوان، درجات در بهشت، نعمت‌های فراذهنی، خلود و جاودانگی در قیامت  و بهشت خانوادگی سخن رانده است.

نویسنده در فصل سوم کتاب کوشیده تا ارزش مراقبت در زندگی زمینی برای ساختن بهشت را معنا کند  و سیمای بهشت از دیدگاه امام علی (ع)، راستی و راستان، احسان و نیکوکاری، ایمان و عمل صالح، شکیبایی ، هجرت ، جهاد و شهادت در راه خدا، نیایش و شب زنده‌داری، دل آرام و مطمئن، تولی و تبری، صفات نیکو، اخلاص، اقامه نماز و خودسازی و تزکیه از جمله لوازم این مهم عنوان شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: کلام وحی گنجینه‌ای است که درآان از نعمات جسمانی و معنوی بهشت سخن گفته شده و به عنوان مسلمان باید زوایای پیدا و پنهان این مطالب ارزشمکند را کاوید و به آن عمل کرد.

کتاب حاضر می‌کوشد تا راه را برای آنانی که ایمان آورده‌اند روشن‌ و هموارتر کند و مفهوم عمیق‌تری را نسبت به زیست در دنیای مادی و نعمت‌های معنوی ارایه دهد.

[ad_2]

Source link