مسافران پروازهای خارجی به اصفهان ۱۲ ساعت قرنطینه می‌شوند

[ad_1]

حجت‌الله غلامی عصر یکشنبه در حاشیه بیست و نهمین جلسه ستاد کرونا در گفت و گو با ایرنا افزود: در این جلسه قرار شد هماهنگی‌ لازم صورت گیرد تا در این مدت حتی‌الامکان سفرهای خارجی به اصفهان انجام نشود.

وی اظهار داشت: در صورت مثبت بودن تست مسافران خارجی، آنها باید به مدت ۱۴ روز در مرکز بهبودیافتگان کرونا نگهداری شوند تا پس از بررسی وضعیت آنان و در صورت صلاحدید مرخص شوند.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد عراق، کویت، دُبی امارات عربی متحده، استانبول ترکیه ، تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همچنین علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جابه‌جایی مسافر با این فرودگاه همکاری دارند.
فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

سخنگوی ستاد استانی بیماری کرونا در اصفهان در باره امکان استفاده مردم از بوستان‌ها نیز گفت: بر اساس مصوبه امروز ستاد، صرف تردد و عبور در پارک‌ها مجاز ولی استقرار و اُطراق کردن در این مکان‌ها همچنان ممنوع است.

وی اضافه کرد: مساجد، اماکن متبرکه و زیارتگاه‌ها بر اساس تصمیم ستاد ملی تا ۱۵ اردیبهشت همچنان تعطیل است و در باره بازگشایی آنها پس از آن زمان یاد شده، تصمیم‌گیری می‌شود.

غلامی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه امروز ستاد، پاساژها به‌عنوان مراکزی که با خطر متوسط معرفی شده‌اند می‌توانند تا ساعت پنج عصر فعالیت داشته باشند ولی اماکنی مانند چایخانه، رستوران و اغذیه فروشی یا مهمانسرا و مسافرخانه‌ها که در داحل پاساژها مستقرند امکان فعالیت ندارند.

وی تصریح کرد: در باره پروژه های عمرانی قرار شد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوطه، فعالیت آنها از سرگرفته شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: همچنین مقرر شد تا صدا و سیما با همکاری مخابرات در ایام ماه رمضان به پخش زنده دعای ابوحمزه در چهار مرکز مسجد امام، جامع، سید و گلستان شهدا بپردازد تا روزه‌داران بتوانند در منزل از این مراسم بهره‌مند شوند.

تاکنون حدود ۸۰ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به حدود پنج هزار نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link