مشاجره بیرانوند و رسول‌پناه روی آنتن زنده تلویزیون؛ سرپرست پرسپولیس رفت و برگشت

[ad_1]

به گزارش ایرنا، علیرضا بیرانوند در مورد شرایطش در تیم آنتورپ گفت: شرایط خوبی در بلژیک دارم. زمانی که به بلژیک رفتم ۱۴ روز در قرنطینه بودم اما از هفته دوم توانستم در فهرست تیم باشم. دوست دارم زودتر در شرایط بازی قرار بگیرم. از خودم خیلی راضی هستم. امیدوارم در دو هفته تعطیلی بتوانم تمرینات خوبی را انجام دهم و زودتر به ترکیب اصلی برسم.

وی در خصوص جدایی‌اش از سرخپوشان اضافه کرد: به خاطر پوکر قهرمانی و خوشحالی هواداران به خاطر این اتفاق بزرگ خوشحالم. من هم خوشحالم سهم کوچکی داشتم. هواداران  گل‌محمدی را درک کنند دست او واقعا خالی است.

بیرانوند در مورد ناراحتی‌اش پس از جدایی از پرسپولیس گفت: من ۸ جام برای پرسپولیس آوردم و دوست داشتم احترامم حفظ شود اما چنین چیزی را ندیدم. هیات مدیره پرسپولیس به بازیکنان تیم احترام نمی‌گذارد.

– زمانی که من ۷۰۰ هزار یورو برای پرسپولیس درآمد داشتم، یک میلیارد و و پانصد به قرارداد من اضافه شد. می‌خواهند من را مقابل هواداران قرار دهند و من را خراب کنند. از طرفی قرارداد پایه من به خاطر ۶ بازی که نبودم یک میلیارد و دویست میلیون کم شد. شما خودتان به خاطر پول من را زودتر فرستادید. رسول‌پناه می‌دانست که نماند و جوابم را نداد. من زحمت کشیدم و ۱۸ میلیارد پول ریختم. می‌توانستم قراردادم را فسخ کنم. من به خاطر اینکه به پرسپولیس پول برسد ۵ سال قراردادم را تمدید کردم.

– خودشان خواستند من زودتر بروم اما ۲۵ درصد قراردادم کم شد. پرسپولیس یک مسوول مالی دارد که تمام ذهن بازیکنان را خراب می‌کند. این فرد هیچ‌کس را در باشگاه قبول ندارد.  مسوول مالی به من می‌گوید نمی‌شود هم به خاطر قهرمانی پاداش بگیرید و هم به خاطر کسب سهمیه آسیا.

رسول‌پناه: این یک میلیارد و پانصد در زمان انصاری‌فرد بسته شد و در متمم قرارداد نوشته شده که آن مبلغ باید در سازمان لیگ ثبت شود. من به علیرضا گفتم پس از ثبت می‌توانیم این پول را بدهیم. این متمم در سازمان لیگ ثبت نشده بود. این متمم برای مدیریت قبل بوده و هیات مدیره در جریان آن نبود. من نگفتم که پول این چند بازی به وی پرداخت نمی‌شود.

 بیرانوند: چرا آقای رسول پناه این قرارداد من را به سازمان لیگ نبرد؟ حتما برای آن برنامه داشتید. شما در مورد همه مسائل ابراز بی اطلاعی می‌کنید. من با پرسپولیس قرارداد داشتم اما شما من را به زور فرستادید تا به پول برسید. من ۱۸ میلیارد پول آوردم و این جای تشکرتان است؟ تمام آپشن‌های قرارداد من را خط زدند. صحبت من احترام است. من را هواداران بزرگ کردند اما آدم‌هایی در باشگاه هستند که به باشگاه پرسپولیس ضربه می زنند.

– آنتورپ به پرسپولیس گفت که من را تا پایان فصل نگه دارند اما من را سریع به خاطر پول فرستادند. افشین پیروانی هم به من گفت که پول نداریم به تو بدهیم.

رسول پناه: عدم ثبت متمم قرارداد بیرانوند را نباید به هیات مدیره نسبت داده شود. ما ۱۰ بار اصرار کردیم  که تا پایان فصل بمانید. باشگاه  آنتورپ هم از دستتان ناراحت بود. ۱۰ بار برای اینکه با پرسپولیس فصل را  به اتمام برسانید درخواست غیر متعارف داشتید. شما گفتید که ماهی ۵۰ هزار یورو می‌خواهید. ما بیرانوند را فرستادیم تا تست پزشکی بدهد اما بیرانوند گفت به جز پولم ماهیانه ۵۰ هزار یورو می‌گیرم که بازگردم.

بیرانوند: این ماهی ۵۰ هزار یورو  را چه کسی پیشنهاد داد؟ باشگاه پرسپولیس برای امثال شما بزرگ است و نمی‌توانید آن را اداره کنید. آنتورپ به پرسپولیس نامه زد که اگر بمانم به جای آنها ماهی ۴۱ هزار یورو به من بدهید. من به پیروانی گفتم این پول را نمی‌خواهم. آقای رسول‌پناه یک نامه نشان دهد که من پس از تست پزشکی بازگردم. از ۱۱ تیر قراردادم با آنتورپ آغاز شده بود.  از ۱۱ تیر به بعد دیگر راه بازگشتی نداشتم. 

رسول پناه: ما از فیفا استعلام گرفتیم که با توجه به شرایط کرونا چه کنیم که فیفا گفت تفاهم کنید. وجود بیرانوند برای ما بیشتر مهم بود. آنتورپ در حال زاویه گرفتن برای ما بود و آنها ما را تهدید کردند  و ترسیدیم که باید خسارت بدهیم. شکل قانونی باید حفظ می‌شد. آنتورپ به ما اعلام کرد که از ۱۱ تیر بیرانوند دیگر بازیکن شما نیست. آنتورپ به ما پول نمی‌داد.

بیرانوند: بعد از یازده تیرماه که من دوبار به فرودگاه رفتم که نتوانستم به بلژیک بروم آنتورپ گفت توافق کنیم که من بمانم. چرا شما نخواستید؟ در حق من کم لطفی و بی احترامی کردید. من دوست داشتم با پرسپولیس تمام کنم. الان که پولتان را از آنتورپ کامل گرفتید چرا از من کم کردید؟ اگر می‌دانستم این کار را ‌می‌کنید نمی‌رفتم. شما نقشه داشتید.

– سه ماه است تمام رسانه‌ها می‌گویند که مهدی ترابی می‌رود چرا شما اقدامی نکردید؟  من به عنوان یک هوادار نگران تیم هستم.

رسول پناه: شما چرا یک میلیارد و نیم اضافه در قراردادت آوردی؟ من هرگز اصل قرارداد بیرانوند را ندیدم. آن متمم قانونی شکل قانونی نداشت. من باج نمی‌دهم قرارداد بیراند جای ابهام داشت. شکل قرارداد بیرانوند مشکل قانونی دارد. باید چارچوب قانون حفظ شود. تمام رفتار بیرانوند و رفتن او خودسرانه بود.

بیرانوند: این متمم یک میلیارد و پانصد لطف انصاری‌فرد بود .مدیریت قبلی به من گفت بابت این درآمدزایی و ماندن در پرسپولیس این متمم به قراردادت اضافه شود. بعد از جام جهانی قراردادی با من بستند که متمم قراردادم از سال ۹۶ به سال بعدش موکول شد.

[ad_2]

Source link