معاون استاندار آذربایجان‌غربی: ارتقای فرهنگ ترافیکی مردم نیازمند بسیج عمومی است

[ad_1]

آیدین رحمانی روز دوشنبه در جلسه  کمیسیون ایمنی حمل و نقل و راه‌های آذربایجان غربی افزود: همچنین دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه در حوزه حمل و نقل و ترافیک باید پیش از کلنگ زنی پروژه نسبت به تامین اعتبار اقدام کنند تا این طرح ها، در زمان اجرا معطل نماند.

وی اضافه کرد: با توجه به درپیش بودن ایام تعطیلات عید سعید فطر و احتمال افزایش سفرهای جاده‌ای، هماهنگی ایمن سازی معابر درون و برون شهری، نصب تابلو و علائم ایمنی و هشدار دهنده، استقرار تجهیرات ایمنی، شست و شوی تابلو و علائم و نیز آسفالت معابر و تامین و اصلاح روشنایی معابر باید در دستور کار قرار گیرد.

وی هماهنگی های بین بخشی، انسجام برنامه ها و وحدت رویه برای کاهش تصادفات و تلفات و نیز روان‌سازی ترافیک را اصلی اساسی برشمرد و گفت: آمادگی شرکت های امدادخودرو، بیمه و جایگاه های سوخت نیز باید در این ایام مدنظر باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر تعیین قدر و سهم دستگاه های اجرایی در مقوله حمل و نقل و ترافیک از برخورد با متجاوزان به حریم قانونی جاده ها خبر داد و افزود: در زمینه آزاد سازی حریم قانونی جاده ها اقدام موثری صورت نگرفته است.

رحمانی استفاده از تحلیل محتوای دوربین‌های کنترل جاده ای، لزوم افزایش تعداد دوربین های نظارتی و کنترلی و تعیین اولویت های خط کشی را نیز مورد اشاره قرار داد.

به گزارش ایرنا، سالانه حدود ۵۰۰ نفر در جاده های آذربایجان غربی بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می دهند و افزون بر ۱۰ برابر این تعداد نیز مجروح می شوند.

[ad_2]

Source link