معاون استاندار البرز: اجازه نمی دهیم کام صنعتگران استان تلخ شود

[ad_1]

 به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز. در روزهای آغازین سال ۹۹بود که شهرستان اشتهارد با مصوبه هیات دولت از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران خارج شد و واحدهای صنعتی مستقر در این شهرستان، مشمول معافیت های مالیاتی موضوع ماده ۱۳۲ قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن شدند.

اما اینک معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه شماره ۳۴/۹۹/۲۱۰ مورخ ۹۹/۰۴/۱۰ تنها واحدهایی که از ۹۹/۰۲/۰۳ برای آنها پروانه بهره‌برداری صادر شده را مشمول این معافیت می‌داند، این خبر موجی از پرسش را در بین صاحبان صنایع برانگیخت.

صنعتگرانی که با مصوبه معافیت مالیاتی در سال «جهش تولید» با امیدی مضاعف، دل به کار بستند تا جایی که نرخ صعودی تولید و افزایش استخدام واحدهای صنعتی خود گواهی بر رونق تولید در شهرک صنعتی اشتهارد بود.
درباره این بخشنامه مالیاتی «معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز» گفت: در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام «جهش تولید» مزین شده است به هیچ وجه درباره این مصوبه، اجازه تفسیرهای سلیقه‌ای را نخواهیم داد.

جهانگیر شاهمرادی  معاون استاندار البرزافزود: مصوبه هیات دولت بسیار صریح و شفاف بوده و استانداری البرز از هرگونه تفسیر یا مصادره به مطلوب این مصوبه، جلوگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: حال که هیات دولت و شخص رییس  جمهور بر شکوفایی بیش از پیش تولید در سال «جهش تولید» تاکید دارند اجازه نمی دهیم، کام صنعتگران شریف استان البرز تلخ شود.

وی  تصریح کرد: مصوبه هیات وزیران در سال جاری که با پیگیری‌های مجدانه استاندار البرز به ثمر رسید باعث افزایش حضور سرمایه گذاران در شهرستان اشتهارد و رونق چشمگیر تولید در واحدهای صنعتی شد که این روند باید همچنان با قوت هر چه تمام تر ادامه یابد.

شاهمرادی درباره روند پیگیری این بخشنامه مالیاتی اظهار داشت: به سرعت نامه‌ای تنظیم کرده و برای رییس جمهور ارسال خواهیم کرد و همچنین از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت کشور پیگیر این مساله خواهیم بود.

«معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز» در خاتمه از صنعتگران شهرستان اشتهارد خواست تا همچنان با امید و پشتکار به فعالیت خود ادامه داده و یاس به خود راه ندهند چرا که استانداری البرز به عنوان یکی از خادمین تولید با قدرت و صلابت، همراه و پشتیبان تولیدکنندگان شریف استان البرز است.

[ad_2]

Source link