معاون استاندار: ۲۸۰۰ تُن نهاده دامی به قم اختصاص یافت

[ad_1]

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی استانداری قم، مهرداد غضنفری در سیزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت: این نهاده ها شامل ۲ هزار تن جو، ۵۰۰ تن ذرت و ۳۰۰ تن سویا است.

وی در ادامه با بیان این که بر روند توزیع مرغ باید نظارت کاملی وجود داشته باشد تا بتوان در تنظیم بازار موفق بود افزود: مرغدارانی که نهاده دریافت کرده‌اند باید طبق آن مرغ را به کشتارگاه ببرند، از طرفی توزیع میان فروشگاه‌ها و اصناف باید مشخص باشد.

وی تصریح کرد: آمار در تنظیم بازار باید دقیق باشد، چراکه آمار دقیق پایه و اساس مهمی در تصمیم‌گیری است، دراین‌باره هرروز باید نتیجه توزیع را ارزیابی کنیم و بدانیم افکار عمومی حلقه نهایی در قیمت‌گذاری و نظارت است.

غضنفری بیان کرد: دسترسی مردم به کالاهای اساسی در اولویت است و با توجه به قیمت مصوب اختیاری برای تغییر آن نداریم و اگر مجبور باشیم فقط طبق شرایط استان، قیمت متعادلی را در نظر می‌گیریم، همچنین برای کالاهای غیر مصوب نیز مدلی وجود دارد که بر اساس آنالیز قیمت‌هاست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: قیمت‌گذاری مرغ در استان قم نباید بیش از ۱۵۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم باشد، ضمن اینکه باید اصناف نارضایتی نسبت به توزیع نداشته باشند و باید میزان عرضه به فروشگاه مشخص باشد.

معاون استاندار قم گفت: ما در تنظیم بازار مکلف به رعایت قوانین هستیم و نباید اجازه تخلف به تولیدکننده و توزیع دهنده بدهیم، اما می‌توان با رایزنی از طریق کشور، مشکلات را پیگیری کرد، از طرفی باید مدیران با تنظیم بازار کشور هماهنگ باشند و دیدگاه‌ها را منتقل کنیم، قیمت‌ها نباید در بازار تنش ایجاد کند.

غضنفری افزود: باید روش‌هایی اتخاذ کنیم که تعادل به بازار بازگردد دراین‌باره دستگاه‌های مسئول هم مسئولانه برخورد کنند، ما مکلف به اجرای دستورالعمل ستاد تنظیم بازار کشور هستیم و البته از نظرات و پیشنهادها استفاده می‌کنیم.

معاون استاندار قم در مورد فروش شیر نیز خاطرنشان کرد: به دلیل وجود خلاء هایی در لبنیات به خام فروشی رسیده‌ایم که باید با توجه به ظرفیت داخلی در تولید و اشتغال، شیر به کارخانه‌های قم برود، دراین‌باره نیاز به نظارت داریم.

وی عنوان کرد: لیست نهاده‌هایی که توزیع‌شده مشخص و ظرفیت تولید واحدها نیز احصا شود تا از خام‌فروشی شیر که به ضرر سلامت مردم است جلوگیری کنیم، همچنین در جهت توزیع نهاده، مباشران معرفی شوند تا نهاده به‌موقع وارد چرخه تولید شود.

غضنفری در مورد ماسک نیز گفت: ظرفیت‌سازی و تولید خوبی در سطح استان انجام‌شده و تولید بیش از نیاز است، اما هنوز وضعیت بیماری مشخص نیست و باید کمیته توزیع زیر نظر فرماندار، نظارت‌های لازم را اتخاذ کند، ضمن اینکه شفافیت لازم پیرامون تولید و توزیع ایجاد شود تا بتوانیم در تامین نیاز موفق باشیم.

[ad_2]

Source link