مقاله کامل فروآلیاژ

فروآلیاژ به آلیاژهای مختلف آهن با نسبت زیاد یک یا چند عنصر دیگر مانند منگنز (Mn) ، آلومینیوم (Al) یا سیلیکون (Si) اطلاق می شود. از آنها در تولید فولادها و آلیاژها استفاده می شود.

لازم به ذکر است که برترین ارئه دهنده محصولات فروآلیاژی در کشور رویین پل است

این آلیاژها ویژگی های متمایزی را به فولاد و چدن می دهند یا عملکردهای مهمی را در حین تولید دارند و بنابراین ، با صنعت آهن و فولاد ، مصرف کننده اصلی فرو آلیاژها ، ارتباط تنگاتنگی دارند. تولید کنندگان عمده آلیاژهای فرو در سال 2014 چین ، آفریقای جنوبی ، هند ، روسیه و قزاقستان بودند که 84٪ از تولید جهانی را به خود اختصاص دادند.تولید جهانی فروآلیاژها در سال 2015 ، 52.8 میلیون تن تخمین زده شد.

تولید ، توسط فرایندها

فروآلیاژها به طور کلی با دو روش تولید می شوند: در کوره بلند یا در کوره قوس الکتریکی. تولید کوره بلند در طول قرن 20 به طور مداوم کاهش می یابد ، در حالی که تولید قوس الکتریکی هنوز در حال افزایش است. امروزه فرومنگنز را می توان به طور م efficientثر در کوره بلند تولید کرد ، اما حتی در این حالت کوره قوس الکتریکی در حال گسترش است. به طور معمول ، فروآلیاژها با واکنش های کاربوترمی تولید می شوند که شامل کاهش اکسیدها با کربن (به عنوان کک) در حضور آهن است. بعضی از فروآلیاژها با افزودن عناصر به آهن مذاب تولید می شوند.

 

همچنین می توان فروآلیاژهای سام را با فرآیندهای کاهش مستقیم تولید کرد. به عنوان مثال ، فرآیند در ژاپن برای تولید استفاده می شود

 

تولید و مصرف توسط فروآلیاژها

 

فروکرومیوم

کشورهای پیشرو تولیدکننده سنگ کرومیت در جهان در سال 2014 آفریقای جنوبی (12 تن) ، قزاقستان (3.7 میلی متر) ، هند (3.5 میلی لیتر) و ترکیه (2.6 میلی تن) بودند. بیشتر تولید سنگ معدن کرومیت در کوره های قوس الکتریکی ذوب می شد تا فروکرومیوم برای صنعت متالورژی تولید شود. کشورهای پیشرو تولیدکننده فروکروم در جهان در سال 2014 چین (4.5 میلی لیتر) ، آفریقای جنوبی (3.6 میلی لیتر) ، قزاقستان (1.2 میلی تن) و هند (0.9 میلی تن) بودند. بیشتر 11.7 میلی گرم فروکرومیوم تولید شده در سراسر جهان در تولید فولاد ضد زنگ مصرف شد که در مجموع در سال 2014 41.7 میلی گرم بود.

 

 

فرومولیبدن

عمده تولید کنندگان فرومولیبدن شیلی (16918 تن) ، چین (40،000 تن) و ایالات متحده هستند که حدود 78٪ از تولید جهانی سنگ مولیبدنیت را در سال 2008 به خود اختصاص داده اند ، در حالی که باقی مانده کانادا ، مکزیک و پرو. کنسانتره های مولیبدنیت بو داده و به شکل اکسید مولیبدیک در می آیند که می تواند به فرومولیبدن ، مواد شیمیایی مولیبدن یا فلز مولیبدن تبدیل شود. اگرچه ایالات متحده در سال 2008 دومین کشور تولید کننده مولیبدن در جهان بود ، در سال 2008 بیش از 70٪ از نیاز به فرومولیبدن خود را بیشتر برای صنعت فولاد وارد کرد (83٪ فرومولیبدن مصرف شده)

 

فرونیکل

در سال 2014 ، حدود 33٪ از نیکل جدید سالانه در جهان فرونیکل بود ،  مقاله مروری گسترده ای که توسط Swartzendruber و همکاران در سال 1991 منتشر شد..به نظر می رسد بسیاری از شهاب سنگهای فروریخته شده به زمین فرونیکل هستند ،  و به شکل کاماکیت و / یا تائنیت در می آیند. [نیاز به منبع] فرونیکل دارای ساختار بلوری مکعب صورت محور (از طریق Ni) است. می تواند به صورت فریت ، مارتنزیت یا آستنیت باشد. سیستم دودویی Fe-Ni برای اهداف مشابه فولاد مورد بررسی قرار گرفته است زیرا وجود نیکل در فولادهای پر آلیاژ مانند فولادهای زنگ نزن آستنیتی و فولادهای متخلخل عامل اصلی انتقال از فریت مکعب بدن محور به مکعب صورت محور است آستنیت