موهبتی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت بهداشت شد

[ad_1]

به گزارش وزارت بهداشت، سعید نمکی در حکم خود خطاب به طاهر موهبتی نوشت: «با توجه به سوابق ارزنده اجرایی، بدینوسیله به عنوان معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان‌ها منصوب می‌شوید تا با استعانت از پروردگار بزرگ و مشارکت کلیه همکاران و معاونان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های موثر بیرون از وزارتخانه در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید به انجام امور محوله بپردازید، انتظار می‌رود موضوعات ذیل مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خانه ملت نماد مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان محترم برگزیدگان مردم شریف و بدین دلیل دارای شأن و احترام ویژه می‌باشند. تعامل سازنده با ایشان در راستای منافع و مصالح ملی و تأمین زیرساخت‌های نظام سلامت با همکاری، همدلی و مشارکت فعال و پرهیز از هرگونه سیاست‌زدگی و رساندن صدای مردم از طریق ایشان به اینجانب بدون هرگونه پیرایه از وظایف اصلی جناب عالی است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی سلامت همه مردم سرزمین است و لذا توسعه عدالت در سلامت بدون سیطره جناح بندی‌های سیاسی، حزبی و گروهی و دور نگه داشتن این مجموعه از این‌گونه آفت‌ها انتظار اینجانب از کلیه معاونان محترم و به خصوص از جایگاهی است که جناب عالی در آن قرار می‌گیرید.

امور حقوقی مجموعه گرچه در دوران مدیریت جناب آقای دکتر همتی در راستای املاک و اسناد و تعیین تکلیف مطالبات و پرونده‌های مفتوحه تحولی چشمگیر داشت مع‌الوصف هنوز در دانشگاه‌های علوم پزشکی دارایی‌ها، مطالبات و پرونده‌های بلاتکلیفی وجود دارد که نیازمند رسیدگی عاجل است.

متاسفانه دارایی‌ها، اموال و املاک بلاتکلیف زیادی در سراسر کشور وجود دارد که مرور زمان بر بلاتکلیفی و عدم اشراف و تسلط بر این اموال افزوده که ضروریست با تعیین تیم ورزیده حقوقی تعیین تکلیف شود. هنوز دعاوی فیمابین دانشگاه‌های علوم پزشکی و غیر پزشکی همچون املاک متعلق به بیمارستان نمازی شیراز که به ناحق در تصرف دانشگاه شیراز قرار دارد کم نیست که باید پیگیری شود یا مواردی همچون دانشگاه علوم پزشکی یزد که پس از چند دهه آن‌قدر در صدور سند غفلت شده که با مدعیان جدید که در اثر مرور زمان حادث شده مالکیت دانشگاه بر عرصه و اعیان مجموعه زیر سوال است.

از سوی دیگر دعاوی فیمابین دانشگاه‌ها و مراکز تابعه با اشخاص حقیقی، املاک منتقله از خیرین و غیره نیز باید به سرانجام برسد و به عنوان عملکردی ماندگار در این دوره از مدیریت ثبت شود.

روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و مشکلاتی که در استان‌ها با نمایندگان و دیگر دستگاه‌های اجرایی از یک‌سو و مواردی که در ستاد مرکزی از سوی دیگر دارند نیازمند هماهنگی توسط یکی از مدیران ارشد ستادیست، لذا نظارت و بررسی امور دانشگاه‌ها در استان‌ها و انتقال به موقع موارد به اینجانب و دیگر مدیران ستادی و همچنین هماهنگی‌های بین دستگاهی از اهم وظایف جناب عالی است که امیدوارم موجب تسریع در حل و فصل امور دانشگاه‌ها شود. بدیهی است، این شیوه موجب عدم ارتباط مستقیم روسای دانشگاه‌ها با معاونان نخواهد بود.

ضمناً تا تعیین مدیر برای سازمان بیمه سلامت سرپرستی آن مجموعه نیز به عهده جناب عالی خواهدبود. از خداوند بزرگ در این مسئولیت سنگین برایتان آرزوی صبوری و توفیق خدمت صادقانه دارم.»

به گزارش ایرنا، پیش از این کریم همتی عهده دار معاونت امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت بود که با حکم رییس جمهوری به عنوان رییس جمعیت هلال احمر منصوب شد.

طاهر موهبتی در دوره اول وزارت سید حسن هاشمی عهده دار معاونت امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت بود و پس از انتقال سازمان بیمه سلامت از وزارت رفاه به وزارت بهداشت به عنوان مدیرعامل این سازمان منصوب شد.

نمکی در حکم خود خطاب به موهبتی نوشته است که تا زمان تعیین رییس برای سازمان بیمه سلامت، موهبتی سرپرستی این سازمان را هم بر عهده خواهد داشت.

[ad_2]

Source link