میراسماعیلی: منافع ملی به اختلاف‌ها پایان می‌دهد

[ad_1]

«آرش میر اسماعیلی» در گفت‌وگو با رادیو جوان در خصوص اینکه شورای راهبردی جودو چه وظایفی در فدراسیون دارد، اظهار داشت: از ابتدای ورودم به فدراسیون جودو، این فدراسیون با فراز و نشیب‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و متاسفانه موضوعات مهم در شرایط جودوی ایران تاثیر داشت. موضوع اول تعلیق ناعادلانه از سوی فدراسیون جهانی و دیگری بحث کرونا بود که فدراسیون را فلج کرد.

وی افزود: از ابتدا از بزرگان جودو در فدراسیون استفاده کردم و از مشورت و توانایی آنها بهره بردم. به این امر اعتقاد دارم که یک سری مسائل را به شخصه نباید تجربه کنم و باید از تجربه بزرگان استفاده کرد. در حال حاضر بزرگانی چون مدنی و کیهان در کنار من هستند و «محمد درخشان» به‌عنوان فردی کار کشته که در بعد بین المللی از تجربه‌ی بالایی برخوردار است و باید از تمام پتانسیل جودوی ایران در جهت رفع تعلیق استفاده کنیم.

میراسماعیلی ادامه داد: درخشان در دو ماهه گذشته ارتباط خوبی با ما برقرار کرد و با توجه به اضافه شدن بخش دفاع شخصی در فدراسیون جودو، خلائی در فدراسیون ایجاد شده بود که به این فکر افتادیم شورای راهبردی را راه اندازی کنیم و از تجارب درخشان بهره ببریم. سند چشم اندازی را تدوین کنیم و بتوانیم کاری بزرگ برای فدراسیون جودوی کشورمان انجام دهیم تا از این روزمرگی خارج شویم.

وی تصریح کرد: قطعا از لحاظ فنی، اقتصادی و از همه مهمتر بین المللی، حضور درخشان می‌تواند کمک حال فدراسیون باشد.

میر اسماعیلی پیرامون اختلاف نظر گذشته‌اش با درخشان، گفت: همه اختلاف سلیقه‌ها وقتی که بحث منافع ملی در پیش باشد از بین می‌رود و کنار گذاشته خواهد شد. من و درخشان دنبال منافع شخصی نیستیم و تمام قدرتمان را متمرکز کرده ایم که به نفع جودوی کشور اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی در مورد آمادگی فدراسیون پیرامون دادگاه cas که در شهریور ماه برای بررسی تعلیق جودوی ایران تشکیل جلسه می‌دهد، گفت: دستمان خالی نیست، ولی در این شرایط کار بسیار سخت است و با وجود تلاش زیادی که انجام داده‌ایم برای من درک این موضوع سخت است که چند ورزشکار ایرانی به وطنشان پشت کنند و شرایطی را رقم بزنند که بر علیه کشورشان رای صادر شود. افرادی که آن طرف مرزهای ایران هستند هجمه‌ای را علیه درخشان راه انداخته اند و با توجه به ارتباط خوبی که سردار درخشان با فدراسیون جهانی دارد، آن‌ها ناراحت شده و دنبال سنگ اندازی هستند.

رئیس فدراسیون جودو در پایان خاطرنشان کرد: دست پر به دادگاه خواهیم رفت و وکیل ما لایحه‌ای بسیار خوبی را تنظیم کرده است. همچنین محمدرضا داورزنی، مجید زارعیان و نصراله سجادی به عنوان شاهد ما را همراهی می‌کنند.

[ad_2]

Source link