نمایشگاه نهضت ساخت داخل در بوشهر گشایش یافت

[ad_1]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در این نمایشگاه ۵۵ واحد تولیدی استان ۱۳۰ محصول خود را عرضه کرده‌اند.

سید حسین حسینی افزود: یکی از هدف‌های مهم این نمایشگاه افزون بر معرفی محصولات، اعلام نیازهای واحدهای تولیدی در زمینه‌های مختلف مواد اولیه تا قطعات خط تولید و ماشین آلات است.

وی ادامه داد: صنعت‌گران در بازدید از این نمایشگاه با نیازهای واحدهای تولیدی آشنا می‌شوند و در صدد تامین آن‌ها در داخل کشور برمی‌آیند.

حسینی گفت: در نمایشگاه نهضت ساخت داخل بوشهر ۳۴ نیاز مربوط به ۲۲ واحد تولیدی معرفی شده است که چنانچه این نیازها در داخل کشور تامین شود از خروج هشت میلیون دلار ارز جلوگیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر عنوان کرد: امید می‌رود صنایع مختلف استان از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاه اتمی، کارخانه‌های کشتی سازی و سیمان، نیازهای خود را در بخش‌های مختلف به شرکت شهرک‌های صنعتی استان اعلام کنند تا در این نمایشگاه معرفی و صنعت‌گران بتوانند با تامین آن‌ها در مسیر نهضت ساخت داخل گام بردارند و از خروج ارز جلوگیری شود.

وی گفت: انعطاف پذیری بیشتر در مقابل نوسان‌های اقتصادی، تنوع تولید، سلیقه‌های متغیر بازار و تغییر محصول تولید در حداقل زمان از جمله مزیت‌های مهم صنایع کوچک و متوسط نسبت به دیگر بخش‌های اقتصادی است.

حسینی افزود: صنایع کوچک، متوسط و زودبازده در مسیر تقویت تولید و اشتغال بویژه برای حفظ و تقویت بنیه اقتصادی کشور در شرایط تهدیدها، تحریم‌های سنگین و ظالمانه اقتصادی، ظرفیتی بسیارمهم به شمار میآیند و سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها در مقابله با توطئه‌ها و خنثی سازی نقشه‌های اقتصادی دشمنان نقش تاثیرگذاری دارند.

وی اظهار کرد: همچنین صنایع کوچک و متوسط اگر بر اساس مزیت‌ها و قابلیت‌های بومی و منطقه‌ای استقرار و توسعه پیدا کند می‌تواند زمینه ساز پیشرفت و اعتلای صنعتی از طریق پویایی تولید، صنعت، اشتغال و کارآفرینی، نوآوری و تحول در فناوری و بستر ساز توسعه صنایع سنگین و بزرگ در استان باشند.

[ad_2]

Source link