نمایش آثار زنان ایرانی در نیوزلند

فیلم‌های کوتاه کارگردان‌های زن ایرانی به خاطر ویروس کرونا به صورت آنلاین در کادر جشنواره «شو می شورتز» به نمایش درآمدند.

«شو می‌ شورتز» از جشنواره‌های معتبر فیلم کوتاه در جهان و مورد تأیید آکادمی اسکار است که اکتبر هر سال در نیوزیلند برگزار می‌شود و در طول سال هم برنامه‌های متعدد از جمله نمایش فیلم و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کند.

این‌ بار نیز قصیده گلمکانی از سازندگان فیلم کوتاه که پیش از این هم نمایش‌های مختلفی از فیلم‌های کارگردان‌های زن ایرانی را در کشورهای متعدد برگزار و برنامه‌ریزی کرده، گزیده‌ای از آثار انیمیشن، تجربی و داستانی کوتاه چند سال اخیر کارگردان‌های زن ایرانی را برای نمایش در کادر «شو می‌ شورتز» انتخاب کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا فقط برای مشترکان و تماشاگران ساکن نیوزیلند و به صورت خصوصی در ساعاتی مشخص در هفته دوم ماه آوریل، آنلاین به نمایش گذاشته شد.

فیلم‌های برنامه «فیلم‌هایی از کارگردان‌های زن ایرانی» از جمله انیمیشن‌های خانوم گل‌میخکی به کارگردانی سارا طبیب‌زاده، لباس قرمز بدون نوار به کارگردانی مریم مهاجر، اکتسابات انتسابی به کارگردانی سمانه شجاعی، ماهی سرخ‌شده به کارگردانی لیلا خلیل‌زاده، فیلم تجربی گذار به کارگردانی طنین ترابی و فیلم‌های کوتاه داستانی حلق‌آویز به کارگردانی رقیه توکلی و برزخ به کارگردانی قصیده گلمکانی است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *