نهال گردو شبین نیمه قوی است

این نهال به درختی کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی تبدیل شده و حتی می تواند تا 100 سال باردهی داشته باشد. خرید نهال گردو؛ در صورتی که شرایط اقلیمی و حرفه ای کاشت و پرورش آن را داشته باشید، می تواند یکی از سود ده ترین و مطمئن ترین قدم های اقتصادی با رنگ و بوی باغداری و کشاورزی برای شما باشد. امروزه با پیشرفت علوم کشاورزی و اصلاح گیاهان واریتههایی از این گیاه تولید شده است که نسبت به گیاه اصلی درای قد کوتاهتر و زود بازده تر بوده و دارای تحمل شرایط محیط میباشد. 8- خیابان کشی داخل باغ : بهتر است 2 خیابان اصلی داخل باغ داشته باشیم. بهتر است هنگام هرس کاری کنید تا نور کافی به قسمت های مختلف درختان برسند. قدرت رشد درخت گردوی فرنور و فرانسوی بسیار بالا است در این زمینه شما باید دقت فراوانی داشته باشید که در زمان مناسب درخت را هرس بکنید اگر هرس صورت نگیرد ممکن است در هنگام باردهی محصولات کمتری داشته باشید.

نهال گردو شهریار
برای رسیدگی به درخت باید ارتفاع درخت کوتاه تر باشد برای همین بهتر است شما با کود دهی مناسب و هرس فرم دهی از رشد زیاد درخت جلوگیری کنید. این جمله به مفهوم آن است که در لا به لای درختان گردو بهتر است از گونه های دیگر درختان میوه هم استفاده کرد. گردو به علت ترکیبات ویژه ای که دارد موجب ضخیم تر شده موها و تقویت ریشه آن میشود. دمای پایین تابستان نیز مناسب نیست زیرا موجب می شود میوه ها به اندازه کافی پر نشود . 14- وجود بادهای غالب در منطقه : در صورتی که یک منطقه بادخیر باشد ، باید از درختان باد شکن استفاده کرد ، باد شدید باعث افزایش تعرق و کاهش آب و دیر میوه دهی درخت می شود .

را دارند، آن هم سرمای بهاره می باشد! 10- مته باعث سفت شدن دیواره گودال می شود.البته باید چاله زمانی که زمین گاورو است , حفر شود.اگر دیواره گودال سفت شده بود , نهال گردو لاکچری با نوک بیل آنرا نرم می کنیم. باید از درختان با ریشه کم استفاده کنیم چون تراس ها خاک سطح الارض کمی دارند . شیب تراس ها به سمت داخل باشد. درخت را باید داخل یک جزیره کاشت. درخت گردو تویسرکان یکی از ارقام بسیار سودآور است زیرا مقاومت بسیار خوبی به سرما و کم آبی دارد . باغداران اما دغدغه ای دیگر برای پرورش درختان بادام یا حتی نهال گردو را دارند، آن هم سرمای بهاره می باشد! این نهال همچنین مقاومت خوبی در برابر سرمای بهاره از خود نشان داد. در مناطقی که سرمای دیر رس بهاره یا زودرس پاییزه معمول است نباید گردو کاشته شود. گردو کانادایی از انواع دیرگل و مناسب برای مناطق سردسیر و محافظت شده از بهار سرد است.

از نظر دیربرگدهی، شبیه چندلر بوده و حدود پانزده روز پس درختان بذری در بهار شروع به رشد می کند.میوه های این رقم حدود دو هفته زو دتر از چندلر می رسند. از گردوهای باکیفیت کشور آمریکا می توان به نهال گردو لارا پیوندی اشاره کرد این رقم گردو دارای ویژگی ها و خصیصه های منحصر بفردی است که آن را از دیگر گردوها متمایز کرده است. نهال گردو خوشه ای دارای مقاومت خوبی هم به سرما و هم خشکی دارد.نهال گردوها می توانند به بیماری و آفات حساس باشند رقم خوشه ای از دسته ارقام است که حساسیت زیادی به بیماری ندارد. اصولا بارندگی تابستانه مضر است و ممکن است منجر به ایجاد بیماری ها شود .