نوید بهره‌برداری از یک هزار واحد صنعتی فارس در سال جهش تولید

[ad_1]

احد فتوحی سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این یک هزار واحد ۵۰۰ واحد صنعتی کمتر از ۵۰ درصد و ۵۰۰ واحد بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی ادامه داد:  همچنین امسال دو شهرک صنعتی در شهرستان‌های سرچهان و کوار به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: تلاش می‌کنیم در زمینه جذب سرمایه گذار تا پایان سال جاری رشد ۲ برابری را نسبت به سال گذشته داشته باشیم.
فتوحی بدون اشاره به میزان سرمایه گذاری ها افزود: برای اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران بنیاد برکت و صندوق کارآفرینی امید را پای کار آورده ایم.
وی با اشاره به تاثیرات کرونا بر فعالیت های اقتصادی و صنعتی کشور بیان کرد: فعالیت در این شرایط برای واحدهای تولیدی بسیار سخت است چراکه باید با رعایت معیارهای بهداشتی فعالیت کنند.
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت:  تامین زیرساخت شهرک ها و نواحی صنعتی از جمله رسالت‌های ما است که ۶۱ ناحیه و شهرک صنعتی در استان وجود دارد.
فتوحی افزود: از دیگر رسالت‌های ما حمایت از واحدهای به بهره برداری رسیده است که در تولید و توزیع کالا به آنان کمک می‌کنیم تا اثربخشی بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: در ۶۱ شهرک و ناحیه صنعتی استان فارس ۶ هزار و ۷۱۸ قرارداد منعقد کردیم که سه هزار و ۲۸۹ قرارداد با اشتغالزایی ۳۷ هزار و ۶۱۸ نفر به بهره‌برداری رسیده است.
 مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس با اشاره به حمایت های این شرکت از واحدهای صنعتی گفت:  با توجه به تکمیل زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی، در زمینه جذب سرمایه گذار و واگذاری اراضی صنعتی به سرمایه گذاران رشد ۴ برابری را نسبت به سنوات گذشته داشتیم.

فتوحی در این زمینه به رقم و آمار مشخصی اشاره نکرد.

وی افزود: واگذاری ۴۰ دفتر در مراکز خدمات فناوری، مستقر کردن ۳۴ مشاور در مراکز خدمات فناوری، کمک به راه اندازی مجدد ۸۳ واحد غیر فعال و راکد برای بازگشت به چرخه تولید و آموزش پنج هزار و ۸۸۶ شاغلان واحدهای صنعتی و کارفرمایان از جمله اقدامات صورت گرفته است.
وی ادامه داد: از دیگر اقدامات صورت گرفته می توان به برگزاری تورهای صنعتی، حمایت از ۲۵۲ صنعتی کوچک شرکت کننده در نمایشگاه های داخلی و خارجی و انجام پروژه امکان سنجی خوشه صنعتی مسقطی لار اشاره کرد.
وی اضافه کرد: ۱۷ خوشه صنعتی در استان فارس شناسایی شده که امکان سنجی ۶ خوشه صنعتی انجام شده و خوشه صنعتی گیاهان دارویی و خرمای جنوب در حال پیاده سازی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: مطالعه ایجاد و توسعه کنسرسیوم صادراتی خرمای جنوب فارس را انجام دادیم که واحدهای فعال توانستند ۱۱۳ میلیون یورو به کشورهای همسایه صادرات داشته باشند.
فتوحی افزود: شناسایی ۶۵ واحد صنعتی مستعد  دانش بنیان در استان را انجام دادیم که از این تعداد ۱۰ واحد دانش بنیان شدند.
وی با اشاره به فرارسیدن ۲۱ مردادماه سالروز گرامیداشت صنایع کوچک بیان کرد: به همین مناسبت یک نمایشگاه با حضور ۱۵۰ واحد صنعتی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع  در نمایشگاه بین المللی شیراز از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد:  همچنین امروز نمایشگاه دائمی نهضت ساخت داخل در محلی به مساحت ۵۰۰ متر در شهرک فناوری به صورت ویدیو کنفرانس توسط سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود.

[ad_2]

Source link