نیروهای بخش درمانی و پرستاری حفظ سلامت مردم را به جان خود ترجیح می‌دهند

[ad_1]

محمدحسین صومی روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه رویداد رسانه ای «تب‌ریز» با عنوان «تب کرونا با همدلی می ریزد» در تالار خاقانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، افزود: در طول زمان های گذشته با شیوع هر نوع بیماری واگیردار و مریضی و در زمان کنونی و دوران کرونا، جامعه پزشکی و فعالان حوزه درمان به صورت مستقیم در معرض بیماری قرار گرفته اند ولی در ارایه خدمت به بیماران کوتاهی نکرده و پا پس نمی کشند.

وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا هر لحظه جان جامعه پزشکی و پرستاری را تهدید می کند، اظهار داشت: در پی شیوع این ویروس چند نفر از کادر درمانی و پرستاری در استان به شهادت رسیده و هم اکنون نیز ۲ نفر از پزشکان شاخص نیز مبتلا به این بیماری شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با قدردانی از جامعه رسانه ای استان که در کنار جامعه پزشکی در جهت آگاه سازی مردم در خصوص ویروس کرونا تلاش می کنند، گفت: اگر رسانه ها در خصوص وضعیت این بیماری در کشور و استان و تلاش های کادر پزشکی، درمانی و پرستاری شفاف سازی نمی کردند، پایگاه های دروغ پراکنی بیگانگان با آمارسازی و زیرسووال بردن زحمات و تلاش های جامعه پزشکی و پرستاری موجبات دلسردی مردم را فراهم می کردند.

صومی، با اشاره به نقش رسانه ها در خصوص امیدآفرینی در جامعه، ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال روزهای سختی در پیش وجود دارد باید رسانه ها تلاش کنند ذهن جامعه را آماده کرده و با ایجاد امیدواری به آینده، تب کرونا را در جامعه پایین بیاورند.

وی با اشاره به اینکه سرخوردگی و ناامیدی از بیماری کرونا به مرور در ذهن ها جا باز می کند، یادآوری کرد: رسانه ها با همدلی و همکاری باید مردم را از این وضعیت دل نگرانی نجات داده و برای تحمل در برابر این بیماری آماده کنند.

محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره گفت: جامعه رسانه ای استان در کنار جامعه پزشکی و مدافعان سلامت شبانه روز پای کار بوده و در ایجاد فضای آرامش و نشاط در جامعه سهم بسزایی ایفا می کنند.

مدیر خانه مطبوعات آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره با بیان اینکه اصحاب رسانه در دوران کرونا با تولید محتوا و آگاهی بخشی به مردم در کنار جامعه پزشکی و مدافعان سلامت در صحنه حضور جدی دارند، گفت: در این رویداد رسانه ای شاهد تولید محتوای فاخر و حرکت جهادی از سوی اصحاب رسانه بودیم.

مرتضی شفیعی، افزود: بیش از ۳۰۰ اثر در ۶ محور یادداشت، گزارش، مصاحبه، تیتر، چند رسانه ای و عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و ۱۳ اثر به عنوان برگزیده از سوی هیات داوران معرفی و در این مراسم تجلیل می شوند.

در این مراسم بیانیه هیات داوران از سوی فرهاد باغشمال قرائت و از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد. 

[ad_2]

Source link