هم‌افزایی دستگاه قضایی و پلیس بسترساز ایجاد امنیت در کرمانشاه است

[ad_1]

سرهنگ «جمال سلمانی» روز چهارشنبه در دیدار با دادستان کرمانشاه که در سرسرای جلسات فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: امنیت مطلوب و پایدار خط قرمز پلیس و دستگاه قضایی است که عبور از آن با برخوردهای قاطعانه روبرو خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز همه مجرمان اعم از سارقان، قاچاقچیان، اراذل و اوباش و همه آنهایی که به هر نحو سعی در انجام کار خلاف دارند از نگاه تیزبین دستگاه قضایی و پلیس در امان نبوده و به طور قطع به سزای عمل خود خواهند رسید.

سرهنگ سلمانی افزود: اقتدار پلیس در دستگیری سریع مجرمان و صلابت دستگاه قضایی در صدور احکام لازم برای مجرمان باعث شده است آن ها از کوچکترین امنیتی برخوردار نباشند و خود نیز به این نتیجه رسیده اند که دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: هم افزایی و افزایش همکاری بین پلیس و دستگاه قضایی به عنوان ۲ بال امنیت آفرین جامعه می تواند بر امنیت موجود دامن بزند و شرایط را برای مجرمان سخت تر از قبل کند.

وی تصریح کرد: ایجاد امنیت پایدار در جامعه از یک سو و مقابله شبانه روزی با مجرمان از سوی دیگر همواره در برنامه های پلیس قرار داشته است و در سال جدید این رویه قاطعانه تر دنبال می شود.

سرهنگ سلمانی در پایان با بیان اینکه سال گذشته پلیس در راستای مقابله با قاچاق فعالیت های خوبی انجام داده است، گفت: انهدام ۲۲ باند و دستگیری حدود یک هزار و ۹۷۰ نفر از قاچاقچیان و عوامل مرتبط با باندهای قاچاق از جمله این فعالیت ها بوده است، ضمن اینکه در ۲ ماه ابتدایی امسال نیز در کشفیات بیش از پنج درصد رشد داشته ایم.

دستگاه قضایی حامی برنامه های پلیس است 

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه نیز در این دیدار با بیان اینکه برنامه و اقدامات پلیس همه در راستای ایجاد امنیت و مقابله با مجرمان است، گفت: دستگاه قضایی از این برنامه ها و اقدامات حمایت می کند. 

«شهرام کرمی»اظهار داشت: موضوع پیشگیری از جرایم مسئله مهمی است که باید با جدیت در استان دنبال شود.

وی با بیان اینکه پیشگیری همواره بهتر از درمان بوده است، افزود: برای پیشگیری هزینه های کمتری باید بپردازیم و نتایج بهتری نیز حاصل می شود از این رو باید با جدیت به دنبال جلوگیری از وقوع جرم باشیم.

کرمی یادآوری کرد: در این راستا پلیس پیشگیری انتظامی کرمانشاه می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای داشته باشد و دستگاه قضایی نیز به عنوان حامی در کنار ماموران انتظامی است.

دادستان کرمانشاه یادآوری کرد: همکاری گسترده تر دستگاه قضایی و پلیس جلوی بسیاری از تخلف ها را می گیرد که البته هم اکنون تعامل خوبی نیز میان آن ها وجود دارد.

وی تاکید کرد: امروز احساس امنیت امری مهم‌تر از امنیت است که باید آن‌ را به مردم منتقل کنیم تا مردم در رفاه، امنیت و آسایش بیشتر به زندگی خود بپردازند.

کرمی در پایان از تلاش ها و زحمات ماموران انتظامی استان در راستای برقراری امنیت و برخورد قاطعانه با افراد مجرم قدردانی کرد.

[ad_2]

Source link