واحدهای آسیب دیده از کرونا برای تسویه حق بیمه تا پایان سال مهلت دارند

[ad_1]

کریم طوماری روز پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته‌ تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: پرداخت حق بیمه‌ خویش‌فرمایی و کارفرمایی سه ماهه پایانی سال گذشته به دلیل شیوع کرونا تا پایان اردیبهشت‌ماه تمدید شده بود.

وی با بیان این‌که تأمین اجتماعی بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، اجازه نداد تا هیچ کارگری در ایام اوج‌گیری ویروس کرونا از کار بیکار شود، اعلام کرد: از اول سال‌جاری در این شهرستان ۴۶ نفر از کار بیکار شده و حق بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی گفت: هر چند شیوع ویروس کرونا بر افزایش آمار بیکاران شهرستان اهر تاثیر داشته است ولی از این بابت نسبت به سایر شهرستان‌ها از وضعیت خوبی برخوردار هستیم.

رئیس تأمین اجتماعی شهرستان اهر با اشاره به این‌که مراجعات اداری بازنشستگان تأمین اجتماعی را در اهر به حداقل رسانده‌ایم، بیان کرد: با تکمیل سامانه خدمات غیرحضوری امور اداری بازنشستگان از طریق سامانه الکترونیکی انجام می‌ شود.

وی اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، هر یک از مراجعانی که قصد عقد قرارداد با تأمین اجتماعی را داشتند به معاینه پزشکی ارجاع ندادیم و معاینات پزشکی این دسته از متقاضیان را به شرایط عادی موکول کردیم، در حالی که قبل از کرونا ارجاع نتیجه معاینات پزشکی الزامی بود.

وی افزود: اکنون ۵۰ درصد هزینه ایام استراحت پزشکی را بدون این‌که سازمان تأمین اجتماعی تأیید کند پرداخت می‌کنیم.

رئیس تأمین اجتماعی شهرستان اهر از پرداخت ۷۶۸ میلیون تومان بابت هزینه درمان ۶۶۹ نفر از بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی شهرستان در سال گذشته خبر داد .

طوماری بابیان ۴۹۵ میلیون تومان برای ایام بارداری ۳۱۵ نفر از بانوان بیمه شده تأمین اجتماعی اهر در سال گذشته پرداخت شده است، گفت: همچنین سال گذشته بیش از ۶ میلیارد تومان برای ۲۸۰ نفر بیمه بیکاری پرداخت شد.

وی با اعلام این‌که تأمین اجتماعی شهرستان اهر بیش از ۲۳ هزار نفر بیمه شده اصلی دارد، خاطرنشان کرد: مجموع بیمه شده اصلی و تبعی تأمین اجتماعی اهر نزدیک به ۶۵ هزار نفر است و تعداد بیمه شده اصلی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ در حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

رئیس تأمین اجتماعی شهرستان اهر با اشاره به این‌که اعلام سابقه‌ بیمه‌شدگان، دیگر جزو وظایف کارگزاری و شعبهٔ تأمین اجتماعی محسوب نمی‌شود، گفت: سوابق بیمه‌ای را هر یک از بیمه‌شدگان می‌توانند از طریق تلفن همراه و کافی‌نت‌ها استخراج کنند.

طوماری تأکید کرد: کارگزاری ها تنها برای این‌که مراجعات تأمین اجتماعی کاهش یابد راه‌اندازی شده اند تا خدمات تأمین اجتماعی تنها محدود به شعبه نشود و آن خدماتی که تأمین اجتماعی ملزم به ارائه آن است بدون دریافت هزینه در کارگزاری ارائه می‌شود.

رئیس تأمین اجتماعی شهرستان اهر اظهار کرد: کارگزاری ها تنها برای خدمات اینترنتی خارج از قرارداد با تأمین اجتماعی هزینه دریافت می کنند و سازمان تأمین اجتماعی نسبت به این هزینه‌ها مسئولیتی ندارد.

[ad_2]

Source link