ویژگی ها، نحوه انتخاب و تفاوت از سوراخ کننده

نحوه انتخاب و تفاوت از سوراخ کننده

 

اول، هیلتی هیلتی چیست؟ این یک ابزار ساختمانی با عملکرد ضربه است که تنها برای او است. در مرحله دوم، برای عملکرد مداوم در حالت شوک طراحی شده است. از این نظر، طراحی آن با ابعاد بزرگ و افزایش استحکام مشخص می شود.

محدوده اصلی

با توجه به اینکه این ابزار به همان اندازه با برچیدن دیوار و خرد کردن آسفالت یخ زده با موفقیت مقابله می کند ، دامنه آن گسترده و متنوع است.

 

زمینه های اصلی استفاده به شرح زیر است:

 

تعقیب دیوار;

گسترش درب و پنجره؛

برچیدن پارتیشن ها و آجرکاری؛

تخریب تیرها؛

ایجاد حفره های تکنولوژیکی بزرگ

هدف مستقیم هیلتی هیلتی دیوارها، سقف، کف، آسفالت یا شل شدن خاک و همچنین ایجاد سوراخ در سطوح است.

 

ویژگی هیلتی هیلتی

هیلتی هیلتی نمی تواند روی سطوح سخت سوراخ کند. اما از طرف دیگر، نسبت به پانچر «سخت‌تر» و بادوام‌تر است. اگر دومی همیشه در حالت شوک روشن باشد، سایش آن 15-20٪ افزایش می یابد. در عین حال، هیلتی برای بارهای ثابت در این حالت طراحی شده است و بنابراین بیشتر از یک مته هیلتیی دوام می آورد و با حجم زیادی از کار مقابله می کند.

 

معیارهای انتخاب

قبل از اقدام به انتخاب، لازم است تصمیم بگیرید که برای چه اهدافی به دست آمده است و عمدتاً با چه موادی کار می شود.

 

بسته به این، مدل های در نظر گرفته شده را با توجه به معیارهای زیر ارزیابی کنید:

 

نیروی ضربه – به چگالی موادی که باید شکسته شوند بستگی دارد.

حداکثر قدرت – بر شدت، سرعت و کیفیت کار تأثیر می گذارد.

نوع کارتریج – SDS plus، SDS max، شش گوش (HEX)؛

مجهز به ضد لرزش – هنگام کار با توان بالا، “پس زدن” را به حداقل برسانید.

وزن و ابعاد تجهیزات را حتما ارزیابی کنید. این امر به ویژه برای افرادی که قرار است خودشان کار را انجام دهند صادق است. مدل هایی از هیلتی وجود دارد که بلند کردن آنها به تنهایی مشکل ساز است. بنابراین، هنگام انتخاب ابزار، یک هیلتی هیلتی را برای خود “امتحان کنید”، نقاط قوت خود را ارزیابی کنید. به عنوان مثال، یک ماکیتا با قدرت 1.3 کیلووات 7.3 کیلوگرم و یک هیتاچی با همین قدرت 10.5 کیلوگرم وزن دارند.

 

تفاوت بین هیلتی و سوراخ کن

تفاوت بین هیلتی هیلتی و سوراخ کن در این است که اولی منحصراً در حالت ضربه کار می کند ، در حالی که دومی چند منظوره است – همچنین می توان از آن برای سوراخ کردن سوراخ های کوچک استفاده کرد.

 

هیلتی 1.3 کیلوواتی ماکیتا برای تخریب سازه های سنگی و بتنی ایده آل است، استفاده از آن برای جداسازی حاشیه ها و آسفالت خوب است و هیتاچی 1.3 کیلووات پیشرو در نیروی ضربه محسوب می شود.

 

پیشرو در بین هیلتی های دوار با عملکرد ضربه، ماکیتا HR 5001 با قدرت 1.5 کیلو وات است.

 

پرفوراتور در مقابل هیلتی: چه چیزی و چه زمانی استفاده کنیم؟

تفاوت بین سوراخ کن و هیلتی در این است که تخریب کامل سازه ها با هیلتی بسیار سریعتر و راحت تر است، در حالی که سوراخ کننده به شما امکان می دهد سوراخ های کوچک را بهتر و دقیق تر ایجاد کنید.

 

اگر برای نیازهای خانگی به یک ابزار جهانی نیاز دارید – یک هیلتی دوار را انتخاب کنید. اگر تغییرات بزرگی در خانه برنامه ریزی شده است، مانند توسعه مجدد یا تخریب ساختمان های خارجی، بدون هیلتی نمی توانید انجام دهید.

 

Perforator vs jackhammer چه و چه زمانی استفاده شود Perforator vs jackhammer از چه چیزی و چه زمانی استفاده شود

علاوه بر این، یک چیز دیگر وجود دارد که سوراخ کننده را از هیلتی هیلتی متمایز می کند. و این “محل” کاربرد آن است. هیلتی های دوار به طور سنتی برای کارهای داخلی ساختمان استفاده می شود، در حالی که هیلتی های هیلتی بیشتر برای کارهای بیرونی و همچنین برای شل کردن خاک و ساختن روسازی جدید (مثلاً ماکیتا با توان 2 کیلو وات) استفاده می شود.