١٠٠ درصد علم نافع در آموزش ‌و پرورش شکل می‌گیرد

[ad_1]

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع ‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش ‌و پرورش، علی الهیار ترکمن در برنامه سیمای خانواده شبکه یک سیما با تبریک هفته گرامیداشت معلم اظهار داشت: معلمان رسالت سنگینی را بر دوش می‌کشیدند و در سال جاری با توجه به شیوع کرونا و شرایطی که برای کشور پیش‌آمده، زحمات زیادی را برای آموزش دانش آموزان متقبل شده‌اند.

وی افزود: هفته معلم به‌ طور نمادین از ١٢ تا ١٨ اردیبهشت ‌ماه است اما در حقیقت هرروز سال با معلم پیوند خورده به‌ ویژه در طول سال تحصیلی که معلمان وظیفه بزرگ آموزش را در کل کشور انجام می‌دهند.

الهیار خاطرنشان کرد: امسال شرایط ویژه‌ای داریم که کنار جهاد سلامت که پرستاران و کادر درمانی در آن ایفای نقش می‌کنند، معلمان در جبهه جهاد آموزشی ایفای نقش می‌کنند و دغدغه‌های والدین برای آموزش فرزندانشان توسط معلمان به‌ خوبی مدیریتی و هدایت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بابیان اینکه هفته معلم با روز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و شعار «شهید مطهری، اسوه معلمی» آغاز شده است، گفت: امروز نقش معلم را در گام دوم انقلاب خواهیم داشت و مقام معظم رهبری پیام تلویزیونی مهمی را برای معلمان داشتند و در آن تأکید بر علم نافع داشتند و بالای ١٠٠ درصد در آموزش ‌و پرورش شکل می‌گیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: از مصادیق علم نافع دانش‌آموز با روحیه پرسشگری و پژوهشگری آماده کردن و ارزش‌های انقلابی و جامعه اسلامی را به آنان انتقال دادن است تا با آمادگی بیشتری وارد آموزش عالی و جامعه شوند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بابیان اینکه تأکید بر پروتکل بهداشتی است، گفت: همه برنامه‌ها در هفته معلم به شکل مجازی و ویدیو کنفرانس متمرکز شده است تا هم تبریک و تجلیل داشته باشیم و هم بهداشت را رعایت کنیم و در همین راستا پنج‌شنبه هفته گذشته دیدار معلمان منتخب استانی با وزیر آموزش ‌و پرورش را داشتیم که به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد. همچنین تجلیل از پیشکسوتان و معلمان و رسالت اجتماعی آنان در برنامه‌های هفته معلم گنجانده ‌شده است.

مشکلات شبکه شاد توسط تیم فنی در حال برطرف شدن است

 الهیار با اشاره به شبکه آموزش دانش‌آموزی اظهار کرد: ایران کشور گسترده‌ای است که در این پهنه جغرافیایی پوشش کامل تحصیل برای دانش آموزان و افراد لازم التعلیم بسیار مهم است و آموزش ‌و پرورش باید قبل از این برای طراحی فضای مجازی اقدام می‌کرد که با شیوع کرونا فرصت برای ورود جدی به ابزار مجازی در کنار ابزار رسمی تعلیم و تربیت برای طراحی به وجود آمد.

وی خاطرنشان کرد: شبکه آموزش دانش‌آموزی با کمک اپراتور همراه اول شروع ‌شده و مراحل اولیه خود را می‌گذراند و حدود دو میلیارد پیام در این شبکه ردوبدل شده است و ‌شاید بزرگ‌ترین پیام‌رسان داخلی محسوب شود. همچنین کارگروه ویژه‌ای داریم که در آن به‌طور روزانه مشکلات را دنبال می‌کنیم و مشکلاتی همچون عدم برقراری ارتباط، کلاس‌بندی‌ها و محتواها در حال بررسی و پیگیری است.

وی تأکید کرد: در جایی که امکان اتصال اینترنت نداریم از شبکه محلی و استانی استفاده می‌کنیم و در جاهایی که وضعیت سفید به شکل حضوری کلاس درس را خواهیم داشت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تصریح کرد: در این ایام معلمان جلوه‌های ویژه‌ای را از معلمی خود ارائه دادند و با دغدغه مندی کنار خانواده‌ها و دانش آموزان بودند.

تمام برنامه‌های آموزش‌ و پرورش حول راهکارهای سند تحول بنیادین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

وی تأکید کرد: تمام برنامه‌های اجرایی وزارت آموزش ‌و پرورش حول راهکارهای سند تحول بنیادین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است و در فرصت باقی‌مانده تا پایان سال ۱۴۰۰ از طریق تدوین بسته‌های تحولی و اجرایی مبتنی بر سند، اهداف سند تحول بنیادین را محقق کنیم و با یک توالی زنجیره‌وار به اهداف نهایی دست پیدا کنیم.

الهیار در پایان گفت: به خانواده‌ها اطمینان می‌دهم که وزارت آموزش ‌و پرورش تمام‌قد برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان در این شرایط و شرایط آتی ایستاده است و با اتکای به معلمان خود این وعده را می‌دهیم که تحصیل آینده‌سازان و فرزندان این مرزوبوم هیچ‌وقت با مشکلی روبرو نشود.

[ad_2]

Source link