پارلمان کویت: جامعه جهانی اقدامات تنبیهی علیه رژیم صهیونیستی اتخاذ کند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، در بیانیه پارلمان کویت آمده است، با نگرانی شدید تصمیمات و طرح‌های یکجانبه رژیم صهیونیستی در خصوص کرانه باختری را دنبال می‌کنیم، طرح‌هایی که اجرای آن‌ها به طرح صلح پایان می‌دهد.

پارلمان کویت همچنین از پارلمان‌های کشورهای جهان خواست تا مواضع قاطعی علیه طرح الحاق صهیونیستی که مغایر با قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی است اتخاذ کنند.

در این بیانیه آمده است، الحاق کرانه باختری میخ جدیدی بر تابوت روند صلح و احقاق حقوق فلسطینیان از جمله برپایی کشور مستقل به پایتختی قدس شریف است.   

بیانیه پارلمان کویت تاکید می‌کند،  در صورتی که اقدامات مجرمانه رژیم صهیونیستی بدون پاسخ گذاشته شود، منجر به تداوم و گسترش آن و نیز آزار و اذیت ملت‌های دیگر می‌شود.

نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیهبشت ماه) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

سرانجام نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک هفته پس از این سخنرانی اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه انجام می‌شود و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهد شد؛ اما به دنبال موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی و داخل فلسطین، اجرای آن به تأخیر افتاد و به گفته رسانه های صهیونیستی، آخرین مهلت اجرای آن ماه سپتامبر خواهد بود.

[ad_2]

Source link