پایگاه‌های امداد و نجات استان مرکزی در دولت تدبیرو امید ۸۵ درصد افزایش یافت

[ad_1]

 «محمد محمدی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در اراک، افزود: سال ۹۲ تنها هفت پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این استان دایر بود که این شاخص اکنون به ۱۳ پایگاه افزایش یافته است.

وی بیان کرد: افزایش شمار پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای استان مرکزی نقش موثری در ارایه خدمات مطلوب‌تر و امدادرسانی سریع دارد و این مهم موجب با افزایش رضایتمندی مردم همراه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی ادامه داد: انبارهای امدادی این جمعیت نیز از سال ۹۲ تاکنون با افزایش ۱۵۰ درصدی همراه بوده و شمار این انبارها از چهارفقره  به ۱۰ فقره رسیده است و علاوه بر آن در این بازه زمانی انبار امدادی جامع در شهر اراک ایجاد شده که از اتفاق‌های مهم در عرصه بهبود عوامل زیرساختی امداد و نجات محسوب می‌شود.

محمدی اظهار داشت: در این مدت جمعیت هلال احمر استان مرکزی برای ۵۴ هزار نفر آموزش امدادی و همگانی و برای ۱۶ هزار نفر آموزش‌های تخصصی در ۹ رشته را ارایه کرده است.

وی گفت: در راستای اجرای طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات)، ۱۰ هزار نفر از خانواده‌های این استان آموزش‌های لازم را فرا گرفته و فعال شدن مجدد این طرح در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی اضافه کرد: این جمعیت در یک سال و نیم گذشته چهار مرکز فیزیوتراپی در این استان ایجاد کرده و تا آخر سال نیز ۲ مرکز دیگر راه‌اندازی می‌شود که این تعداد در این مدت بی‌سابقه بوده است.

محمدی تصریح کرد: ۸۰ درصد داروهای داروخانه جمعیت هلال احمر استان مرکزی نیاز به نگهداری در یخچال دارد و به‌دلیل اهمیت این موضوع، مرکز مجهز سردخانه دارویی این جمعیت ایجادشده است و به زودی افتتاح می‌شود.

وی اظهار داشت: این جمعیت اقدامات ماندگاری در راستای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه داشت و علاوه بر امدادرسانی به این مناطق، با کمک یک خیر ۶۰ کانکس در میان آسیب دیدگان از زلزله توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی افزود: جمعیت هلال احمر این استان در بحث جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سیل لرستان نیز رتبه سوم کشور را کسب کرد و خدمات شایسته‌ای نیز توسط امدادگران و داوطلبان این جمعیت به سیل زدگان این مناطق صورت گرفت.

دکتر محمدی گفت: نذر آب نیز از طرح‌های موفق این جمعیت است که نذر یک و ۲ آن در منطقه سیستان و بلوچستان اجرا شده و به زودی طرح نذرآب سه نیز در این منطقه اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان مرکزی با کمک یک خیر اراکی در دروان شیوع کرونا، ۵۰۰ هزار بطری محلول ضد عفونی یک و یک و نیم لیتری تهیه و توزیع کرد که بیشتر این محول‌ها در مناطق محروم و بین نیازمندان توزیع شده است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

[ad_2]

Source link