پتروشیمی مسجدسلیمان هفته دولت افتتاح می‌شود

[ad_1]

غلامرضا شریعتی جمعه در حاشیه افتتاح پروژه گاز ورودی به مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در حال حاضر پتروشیمی مسجدسلیمان در مراحل پایانی خود به سر می‌برد و می‌توان گفت اجرای این پروژه با اقدامات انجام شده از سوی صندوق بازنشستگی کشور با سرعت خوبی همراه است.

وی افزود: شاید اگر همکاری ‌های بین بخشی بهتر و بیشتر صورت می گرفت، امروز شاهد افتتاح و بهره برداری کامل این پروژه بودیم اما یک سری ناهماهنگی وجود داشت که هم‌اکنون همه آنها رفع شدند.

استاندار خوزستان یادآورشد: امیدواریم در هفته دولت بتوانیم مجموعه عظیم پتروشیمی مسجدسلیمان را که یک واحد یک میلیون تنی اوره و آمونیاک است را با حضور رییس جمهوری بهره‌برداری و افتتاح کنیم.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان با تاکید بر اینکه کار اجرای پتروشیمی مسجدسلیمان به‌خوبی در حال پیشرفت است، اضافه‌کرد: امروز گاز ورودی به مجتمع به بهره‌برداری رسید ولی تلاش می‌شود که گاز ورودی اصلی هم به زودی برای این پتروشیمی تامین شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه آب مورد نیاز این مجتمع هم تامین شده، گفت: در حال حاضر تاسیسات و تجهیزات پتروشیمی مسجدسلیمان همگی نصب شده‌اند.

شریعتی تاکید کرد: بهره‌برداری از این مجتمع پتروشیمی کمک بسیار بزرگی به اقتصاد کشور و توسعه پایدار منطقه محسوب می شود و در کنار آب فرصت‌های شغلی مناسبی برای شهرستان‌های مسجدسلیمان، لالی و اندیکا ایجاد خواهد شد.

مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان در جنوب سد گتوند و شمال غربی مسجدسلیمان در منطقه زیلایی احداث شده است. مساحت زمین مجتمع پتروشیمی حدود ۴۰۰ هکتار است که برابر طرح توسعه، وسعت مجتمع به بیش از یک هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

[ad_2]

Source link