پرداخت الکترونیکی در سامانه مسکن مهر پرند امکانپذیر شد

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «محسن وطن خواهی» تصریح کرد: اکنون تعداد زیادی از مراجعه کنندگان کارگزاری مسکن مهر پرند، بابت تحویل واحدهاست و به این ترتیب تسریع در روند الکترونیک تحویل واحد متقاضیان خواهد شد.

به گفته وی، براساس هماهنگی با بانک مرکزی و بانک ملی، درگاه پرداخت الکترونیک بانک ملی در سامانه قرار گرفته که متقاضیان را از حضور فیزیکی در بانک بی‌نیاز می‌کند و این اقدام به‌ویژه در شرایط کنونی کشور بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند اضافه کرد: در بخش صدور کارت قسط نیز با هماهنگی بانک مسکن، تمامی فرم‌های مورد نیاز برای تشکیل پرونده در سامانه قرار داده شده و متقاضیان به‌منظور تسریع در فرایند تشکیل پرونده می‌توانند نسبت به تکمیل آنها اقدام کنند.

وطن‌خواهی افزود: همچنین در جلسات مشترک با مدیران بانک مسکن جنوب‌غرب تهران مقرر شد، بزودی تمام فرایند تشکیل پرونده به‌ شکل الکترونیک انجام شود و متقاضی برای معرفی ضامن و صدور کارت قسط به بانک مراجعه کند.

 وی گفت:مردم از نقل و انتقال قانونی واحدهای مسکونی پرند استقبال کردند و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک مسکن مهر پرند به آدرس e-parand.ir اطلاعات مربوط به نفر آخر را که تقاضای نقل و انتقال دارد و اطلاعات نفر اول را که قرارداد به نام او است، در سامانه وارد و آخرین وکالت‌نامه را بارگذاری کنند تا فرایند نقل و انتقال به‌ شکل الکترونیک قابل انجام باشد و متقاضی در آخرین مرحله و برای تحویل قرارداد جدید به کارگزاری باید مراجعه کند.

 مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، خاطر نشان کرد، همزمان با سایر بخش‌ها، فرآیند خرید عرصه نیز الکترونیکی‌شده و پرداخت قیمت عرصه به دو شیوه نقد یا نقد و اقساط بوسیله درگاه بانکی سامانه مقدور است و در انتها قرارداد نیز به‌ شکل الکترونیک در سامانه تولید خواهد شد و متقاضی فقط برای امضای قرارداد و مراحل پایانی و با اخذ نوبت ازسامانه به کارگزاری مراجعه خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، «پدرام صمیمی‌فر» عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند اواخر سال گذشته از ساخت سه هزار واحد مسکونی در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: واحدهای ثبت‌نامی طرح اقدام ملی مسکن در پرند در فاز ششم این شهر احداث می‌شوند.

 صمیمی‌فر در زمینه مکان‌یابی پروژه‌های اقدام ملی مسکن، گفت: واحدهای ثبت‌نامی طرح اقدام ملی مسکن در فاز ششم این شهر جدید احداث می‌شوند؛ اکنون پنج قطعه زمین به مساحت ۱۵ هکتار برای فاز اول این طرح آماده‌سازی شده  و این مقدار زمین، استعداد ساخت سه هزار واحد مسکونی را خواهد داشت.

وی گفت: وزارتخانه ۲۰ هزار واحد را به عنوان سهمیه به شرکت عمران شهر جدید پرند اختصاص داده و در مرحله نخست توانستیم طراحی سه هزار واحد را انجام دهیم؛ اکنون نیز در مرحله اخذ پروانه هستیم که به محض دریافت، عملیات ساخت را آغاز می‌کنیم.

[ad_2]

Source link