پردیس سینما بهمن سنندج امسال توسعه می‌یابد

[ad_1]

امین مرادی روز پنجشنبه در نشست شورای طرح و برنامه حوزه هنری اظهار داشت: حوزه هنری به تعبیر رهبر معظم انقلاب «امید هنر انقلاب» است و امروز به خانه امن هنرمندان تبدیل شده لذا خواستار حمایت بیشتر مسوولان از ادامه فعالیت‌های اثرگذار این نهاد هستیم.

وی با اشاره به انتصاب سید عبدالرضا خضری به عنوان رییس حوزه هنری شهرستان بیجار با تقدیر از حسین زنجانی و ناصر قربان پور مسوولان گذشته این دفتر افزود: خضری از نیروهای توانمند و فعالین عرصه فرهنگ بیجار است که با بهره‌مندی از تجربیات ارزنده خود و قدرت تعامل در مدت زمان مسوولیت خود منشاء خیر و تسهیلگر روند رو به رشد تعالی هنر و فرهنگ بیجار شد.

رییس حوزه هنری استان کردستان، بیجار را یکی از کانون‌های هنر اصیل اسلامی و دینی خواند و  اضافه کرد: با تمام توان از جهش تولید و برنامه های تاثیر گذار در این شهرستان حمایت می‌کنیم.  

مرادی توجه جدی واحدهای تخصصی، شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای هنری در سطح استان را در دستور کار اجرایی برای جهش در رونق تولید هنر استان دانست و گفت: یکی از اهداف تأسیس دفاتر شهرستانی حوزه هنری تقسیم عادلانه امکانات فرهنگی و هنری و ایجاد بسترهای لازم توسعه است.

وی دفتر حوزه هنری بیجار را یک پتانسیل بسیار ارزشمند دانست و یادآور شد: در سطح کشور تنها ۵ استان دارای دفتر شهرستانی هستند که فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در شهرستان بیجار با گذشت چند سال از فعالیت دفاتر دیگر چشمگیرتر بوده است.

مرادی احداث سینما آزادی بیجار و گالری مهر را از ثمرات حضور حوزه هنری در شهرستان و حمایت‌های رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریزی استان کردستان اعلام کرد و گفت: حمایت مسوولان شهرستان و تقویت حوزه هنری می‌تواند هنر را به جایگاه واقعی خود رسانده و بیجار به عنوان یک الگوی کشوری مطرح شود.

وی همدلی و همراهی هنرمندان را یکی دیگر از لازمه‌های برنامه‌ریزی دانست و اظهار داشت: جذب و حمایت از تمام سلایق که دغدغه اعتلای هنر دینی و ارزشی را دارند باید به صورت جدی در بخش‌های تخصصی حوزه هنری مد نظر قرار گیرد.

مرادی حوزه هنری را متعلق به جامعه هنری استان دانست و تاکید کرد: ما در حوزه هنری هیچ خط کشی و دیدگاه سیاسی و سلیقه‌ای نداریم و متناسب با سیاست‌های ابلاغی و خط مشی ها، آماده همکاری با هنرمندان در استان هستیم.

وی به طرح‌های در دست اقدام حوزه هنری در زمینه ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و هنری در استان اشاره کرد و گفت: احداث پردیس سینمایی سقز، توسعه پردیس سینمایی بهمن سنندج به هفت سالن سینمایی، برنامه‌ریزی در راستای  احداث سینما در قروه از برنامه‌های در دست اقدام است که امیدواریم تا پایان شهریور با حمایت مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری برسند.

وی از اعلام آمادگی حوزه هنری استان در ایجاد دفتر حوزه هنری در شهرستان سقز اشاره کرد و افزود: در صورت مهیا کردن شرایط توسط معاون استاندار و فرماندار در خصوص در اختیار گذاشتن مکان و اختصاص بودجه لازم در سریعترین زمان دفتر حوزه هنری در سقز را نیز راه‌اندازی خواهیم کرد.

مرادی به مشکلات دفتر حوزه هنری شهرستان بیجار در زمینه مکان اشاره کرد و گفت: دفتر فعلی حوزه هنری در زمان واگذاری بلااستفاده بوده که با صرف هزینه و تغییرات کلی آماده بهره برداری شد که انتظار می‌رود مسوولین مرتبط با نگاه فرهنگی و توجه به اهمیت این دفتر در ادامه مسیر با حوزه هنری همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه این جلسه برنامه های دفتر حوزه هنری بیحار در قالب ۲۶ عنوان و ۸۷ برنامه مطرح و پس از بحث و بررسی جهت اجرا مورد تصویب شورای طرح و برنامه حوزه هنری قرار گرفت.

[ad_2]

Source link