پرونده مالیاتی ترامپ در انتظار محکمه مجازی دیوان عالی آمریکا

[ad_1]

در گزارش روز یکشنبه ان بی سی نیوز آمده است پس از ۲ ماه وقفه به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه نشست‌های شفاهی خود را با استفاده از تکنولوژی قرن ۲۰ برای حل مسایل قانونی قرن ۲۱ از سرمی‌گیرد.

قضات در اتاق دادگاه حضور نخواهند یافت اما به صورت تله کنفرانسی با حضور وکلای مرتبط هر پرونده و منشی‌های دادگاه مشارکت خواهند داشت. این نخستین دادگاه دیوان عالی آمریکا به این شکل است.

پس از آنکه وکلا دفاعیات خود را مطرح کردند، قضات سوالات خود را مطرح می‌کنند که با سوالات جان رابرتس رئیس دیوان عالی شروع می‌شود و به ترتیب سن دیگر قضات سوالات خود را مطرح می‌کنند و در نهایت هم نوبت به برت کاونا خواهد رسید.

پرونده‌های مورد بحث در ماه‌های مارس و آوریل به خاطر همه‌گیری به تعویق افتادند؛ تقریبا نیمی از آنها در ماه مه مطرح خواهند شد و مابقی هم به پاییز موکول خواهند شد.

دو تا از بزرگترین پرونده‌ها شامل دسترسی به مالیات‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نقش الکترال‌هایی که در واقع قالب آرای ریاست جمهوری را تعیین می‌کنند، در تاریخ‌های ۱۲ و ۱۳ ماه مه ( ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) به بحث گذاشته می‌شوند.

ساختمان دیوان عالی آمریکا از ۱۲ ماه مارس (۲۲ اسفند ۹۸) به روی عموم بسته شده است اما دادگاه، فعالیت خود را ادامه داده است که منجر به ۱۸ تصمیم شد در حالیکه بیشتر کارکنان و تعداد زیادی از قضات از منزل کار می‌کردند.

[ad_2]

Source link