پهلوگیری و تخلیه ۳ کشتی کالای اساسی در بندر چابهار

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه سازمان بنادر و دریانوردی، «حسین شهدادی» با بیان این مطلب افزود:  ۲ کشتی ۶۶ هزار تنی گندم و یک کشتی حامل کالای اساسی جو به وزن ۶۶ هزار تن وارد بندر چابهار شده است که همزمان تخلیه این کشتی‌ها با استفاده از تجهیزات مدرن این بندر آغاز شد.

وی میزان بار این کشتی‌ها را در مجموع ۱۹۸ هزار تن اعلام و بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های زیرساختی و تجهیزاتی بندر چابهار از مهرماه سال گذشته با ابلاغ دولت به ۲ شرکت بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام مبنی بر ورود ۵۰ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار، شاهد رشد چشمگیر پهلوگیری کشتی‌های حامل کالای اساسی در این بندر استراتژیک هستیم.

شهدادی افزود: با وجود تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد دنیا، رونق تجارت با ورود کشتی کالای اساسی در بندر چابهار ادامه دارد، به نحوی که ابتدای اردیبهشت ماه به صورت همزمان ۷ کشتی با ظرفیت ۳۴۰ هزار تن در این بندر بزرگ اقیانوسی پهلوگیری کرد.

وی ادادمه داد: در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، ورود کالاهای اساسی از طریق این بندر ۳۰ درصد رشد داشته است.

این مقام مسوول یادآور شد: در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ بیش از ۱۸۸ هزار تن و در شش ماهه دوم ۹۸ بیش از ۶۰۴ هزار تن کالای اساسی از طریق این بندر استراتژیک وارد شد که ۲۲۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

[ad_2]

Source link