پیام همبستگی هند به پاکستان مخابره شد

[ad_1]

این اولین پیام رسمی عاری از تنش و اختلاف دیپلماتیک است که میان دو کشور همزمان با سردی بی‌سابقه در روابط مشترک از بیش از یک سال گذشته، مخابره می‌شود. 

«نارندرا مودی» نخست وزیر هند در یک پیام توییتری، نسبت به تلفانی جانی در پی سقوط هواپیمای مسافربری در پاکستان ابراز تاسف کرد و ضمن همدری با خانواده قربانیان، آرزوی بهبودی سریع برای مصدومان این سانحه کرد. 

پیش‌تر رئیس جمهوری اسلامی ایران، معاون اول رئیس جمهور و همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز در پیام‌های جداگانه‌ای، حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای مسافری پاکستان که به جانباختان مسافران آن انجامید را به دولت و ملت این کشور تسلیت گفتند. 

شایان ذکر است یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ عصر روز جمعه در نزدیکی فرودگاه بین المللی کراچی در جنوب پاکستان سقوط کرد. این هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی کشوری پاکستان (PIA) بود. 

سازمان هوانوردی پاکستان در تازه‌ترین گزارش خود از کار افتادن موتور، باز نشدن چرخ‌ها و نقص فنی را عامل سقوط هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی کشوری پاکستان (PIA) با ۱۰۷ مسافر و خدمه اعلام کرده است. تاکنون جان باختن ۸۵ نفر از سرنشینان هواپیمای ایرباس تایید شده است. 

[ad_2]

Source link