چهاردهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه فرهنگسرای اندیشه، «ناصر امین‌زاده» اظهارداشت: این آئین همچون سال‌های گذشته، با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری شبکه قرآن و معارف، سازمان دانش‌آموزی شهر تهران، کانون مداحان و شاعران آیینی کشور در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.

وی، شناسایی، حمایت و پرورش استعدادهای بالقوه‌ی مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم اهل بیت(ع) و پرورش مداحان طراز انقلاب اسلامی را از اهداف برگزاری آیین تجلیل از نوگلان حسینی عنوان کرد.

«امین‌زاده» با یادآوری اینکه شیوع ویروس کرونا موجب شده بسیاری از برنامه‌های فرهنگی-مذهبی با بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار شود، افزود: بر این اساس علاقه‌مندان به شرکت در این آیین می‌توانند تا ۱۳شهریور ویدئو سه تا پنج دقیقه‌ای از خود تهیه و از طریق درگاه اینترنتی https://qurantv.ir یا www.nogolanhosseini.ir بارگذاری و ارسال کنند.

رئیس فرهنگسرای اندیشه درباره شاخص‌های انتخاب دانش‌آموزان در آیین تجلیل از نوگلان حسینی گفت: برای مقطع ابتدایی خوش‌صدایی و تلفظ صحیح عبارات و در مقطع متوسطه اول و دوم، علاوه بر خوش صدایی، مقتل‌شناسی، رعایت اصول مداحی و روضه‌خوانی مدنظر داوران قرار دارد.

وی اظهارداشت: در مقطع متوسطه علاوه بر این شاخص‌ها آشنایی کافی با روایت‌ها و احادیث معتبر مدنظر قرار داده شده که توسط کارشناسان و داوران کانون مداحان و شاعران آیینی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

«امین‌زاده» با تاکید بر حضور مداحان و داوران صاحب سبک و پیشکسوت در این آئین گفت: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در این برنامه ضمن انتقال تجربیات و نکات تخصصی، کمک قابل توجهی به آشنایی نوگلان حسینی با اخلاق و آداب صحیح خادمی و ذاکری خاندان ائمه اطهار (ع) خواهد کرد.

مدیر فرهنگی هنری منطقه۷ افزود: داوری مقدماتی مداحی دانش‌آموزان ۱۴ تا ۱۶ شهریورماه و داوری نهایی و ضبط تلویزیونی نیز ۲۰ تا ۳۰ شهریورماه انجام می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۷۶۵۵۰۹ تماس بگیرند.

وی بیان کرد: اختتامیه و اهدای جوایز چهاردهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی پنجشنبه(هفتم مهرماه) برگزار می‌شود، همچنین شبکه قرآن و معارف طی پانزده برنامه در زمان‌های مختلف به پخش این آیین می‌پردازد.

«امین‌زاده» با بیان اینکه فرهنگسرای اندیشه از تمام ظرفیت‌های خود و فرصت‌های موجود در فضای مجازی و اجتماعی در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در ایام کرونایی بهره برده است، خاطرنشان کرد: بر این اساس تلاش شد علی رغم وجود مشکلات، محدودیت‌ها و مضیقه‌های مالی آیین تجلیل از نوگلان حسینی، برای چهاردهمین سال متوالی برگزار شود.

[ad_2]

Source link