کارآفرین پیشکسوت خراسان رضوی درگذشت

[ad_1]

یزدان‌بخش متولد ۱۳۱۹ در شهرستان نیشابور است که حدود ۲۰ سال در پست‌های کارشناس، مدیرکل و معاون در مرکز آمار ایران خدمت کرد، وی پس از بازنشستگی وارد بخش خصوصی شد و در سال ۱۳۶۳ کارخانه پارت لاستیک را راه‌اندازی نمود.

در سال‌های آغاز فعالیت این کارخانه، تعداد کارکنانِ شاغل در آن ۱۰ نفر، مساحت کارخانه ۲ هزار مترمربع و زیربنای آن ۸۰۰ متر مربع بود و نخستین تولیدات آن را محصولات ساده‌ای نظیر پاشنه کفش و انواع اورینگ تشکیل می‌داد.

در حال حاضر افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در گروه کارخانجات پارت لاستیک فعالیت می‌کنند، وسعت کارخانجات این گروه حدود ۳۰۰ هزار متر مربع و زیربنای آنها بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع است.

این مجموعه صنعتی، اکنون پیشرفته‌ترین قطعات لاستیکی مورد استفاده در خودروهای ساخت داخل را تولید می‌کند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در پیامی درگذشت “ایرج یزدان‌بخش”، از نام آوران و چهره‌های اثرگذار صنعت خراسان و ایران را به جامعه اقتصادی کشور تسلیت گفت.

غلامحسین شافعی افزود: یزدان‌بخش، کارآفرینی پرتلاش، الگو ساز و سخت‌کوش بود، شخصیتی مالامال از لطافت انسانی داشت و مردی از تبار سازندگی و خدمتگزاری بود که یادگارهای قابل توجهی از خود به میراث گذاشت، او از جمله کسانی بود که پر کردن خلاء ناشی از نبودنش بسیار سخت خواهد بود.

وی ادامه داد: “ایرج یزدان‌بخش” صنعتگری بود که اثرات او در فعالیت‌های اجتماعی و حتی فرهنگی برازنده بود و از دست دادنش حسرت سنگین به جا خواهد گذاشت.

[ad_2]

Source link