کالاهای موردنیاز شهروندان بوکانی در ماه مبارک رمضان تامین شد

[ad_1]

حسن عبدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با تزریق کالاهای اساسی به بازار در ایام رمضان  قیمت برخی از این اقلام کاهش پیدا می‌کند، اظهار داشت: کالاهای پیش‌بینی شده برای توزیع شامل برنج هندی به میزان ۹۰ تن با قیمت هرکیلوگرم ۸۰ هزار ریال، شکر ۱۷۵ تن به قیمت ۴۷ هزار ریال، گوشت قرمز ۲۰ تن به بهای هر کیلوگرم ۴۲۰ هزار ریال است که در سطح شهر و فروشگاه‌های معتبر این شهرستان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه نحوه توزیع براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت می‌گیرد ادامه داد: براساس این مصوبه در مرحله نخست در قالب طرح‌های معیشتی و بسته‌های حمایتی، این کالاهای اساسی بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع می‌‍شود.

وی اضافه کرد: درحال حاضر در ستاد کرونا سه اکیپ فعال با مشارکت دیگر ارگان‌های مسوول شهرستان فعال هستند که با شروع ماه مبارک رمضان از هفته آینده یک اکیپ دیگر نیز بر این تعداد اضافه خواهد شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان با اشاره به اینکه نظارت بر بازار در ماه رمضان شدت خواهد گرفت ادامه داد: هشت نفر با چهار اکیپ بازار ایام رمضان را کنترل و بر قیمت‌ها و چگونگی توزیع اقلام نظارت خواهند کرد.

وی افزود: شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان‌سرا و هر واحد صنفی دیگری که از قبل فعالیت آنها محدود شده، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۴۴۶۲۲۶۱۲۴ گزارش دهند.

در بوکان تعداد ۱۹ اتحادیه با ۱۱ هزار واحد صنفی وجود دارد.

[ad_2]

Source link