کامک، طرحی برای کاهش اثرات منفی کرونا در خراسان شمالی

ولی الله حیاتی روز شنبه در نشست کارگروه اقتصادی و زیربنایی مدیریت کرونا اظهار داشت: این طرح که اجرای آن با محوریت اداره کل اطلاعات در شورای تامین استان مصوب شده در قالب سه کمیته سیاسی و امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، زیربنایی با هدف کاهش اثرات منفی ویروس کرونا به اجرا درمی آید و تمامی دستگاه های اجرایی باید برنامه های عملیاتی خود را در چهارچوب همین کمیته ها برنامه ریزی و تدوین کنند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و شرکت ها باید با ارائه طرح ها و اقدامات کارآفرینانه خود وضعیت را به گونه ای مدیریت کنند تا فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت نکات بهداشتی ادامه پیدا کند.

حیاتی با تاکید بر پویایی این طرح، تصریح کرد: شرایط کشور در مقابله با آثار و تبعات این بیماری به گونه ای است که باید تمامی دستگاه ها حضوری انقلابی داشته باشند و از تمامی ظرفیت و توانمندی های خود برای ریشه کنی این بحران بهره برداری کنند.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی گفت: دستگاه های اجرایی علاوه بر وظایف برون سازمانی نظیر انعطاف پذیری ساعات کار و دورکاری، باید با یافتن راهکارهایی روزآمد، برنامه های مشخصی نیز برای خدمت رسانی به جامعه هدف داشته باشند.  

حیاتی افزود: به عنوان نمونه در وضعیت کرونایی کشور، سازمان جهاد کشاورزی باید نیاز بازار کشور به محصولات کشاورزی را شناسایی کرده و کشاورزان باید بدانند در اوضاع کرونایی چه محصولاتی را کشت و روانه بازار کنند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *