کاهش سوانح جاده‌ای و اصلاح نقاط حادثه خیز جزو اولویت‌های امسال است

[ad_1]

مهرداد سالاری عصر دوشنبه در جلسه شورای ترافیک و ایمنی راه های استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: موضوع کاهش سوانح ترافیکی و جاده ای موضوع مهمی است که همه دستگاه های اجرایی باید برای رسیدن به آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: در این میان البته با تلاش کارکنان پلیس راه شاهد کاهش سوانح منجر به فوت و جرح در استان طی سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن به ترتیب به میزان پنج و ۱۴ درصد بوده ایم.

سالاری خاطرنشان کرد: همچنین بررسی آمارهای فروردین امسال نیز حاکی از کاهش محسوس افراد فوت شده در سوانح جاده ای دارد تا جایی که ۲۸ کشته فروردین سال گذشته به هفت کشته در سال جاری کاهش یافته است و این امیدواری وجود دارد تا بتوانیم با اقدامات پیشگیرانه به برنامه های مدنظر خود برای سال جاری برسیم.

معاون استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به وقوع بیشترین سوانح رانندگی در محور کرمانشاه – کامیاران، تصریح کرد: لازم است در این خصوص توسط متولیان امر اقدام لازم برای رفع خطرسازی این محور و اصلاح نقاط حادثه خیز آن اقدام شود.

وی افزود: هرچند در سال گذشته و فروردین امسال شاهد کاهش سوانح جاده ای منجر به فوت و جرح در استان بوده ایم اما لازم است بازهم برای کاهش آمارهای موجود تلاش و برنامه ریزی کنیم.

سالاری تصریح کرد: باید تحقیقات لازم به عمل آید که از سوانح جاده ای چه میزان عوامل انسانی و چه میزان شرایط جاده و دیگر مسایل در آن ها دخیل بوده اند.

معاون استاندار کرمانشاه در عین حال، نصب تابلوهای راهنما، اصلاح برخی نقاط حادثه خیز و فرهنگ سازی های انجام شده را در کاهش حوادث جاده ای منجر به جرح و فوت موثر بوده است.

وی در پایان از تلاش برای تخصیص اعتبارات لازم برای اقدامات پیشگیرانه به پلیس راه در راستای کاهش سوانح جاده ای خبر داد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.

[ad_2]

Source link