کاهش نرخ جمعیت زنگ خطر را بصدا درآورده است

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، این مطلب را محمود عباسی در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد که به ریاست وزیر ورزش و جوانان تشکیل شده بود، عنوان کرد.

وی افزود: کاهش نرخ جمعیت که در هفت هشت دهه گذشته بی سابقه است و در سال گذشته به کمترین حد خود در دهه های گذشته رسیده زنگ خطر را بصدا درآورده و مسئولیت سنگینی بر دوش همه سیاستگذاران و برنامه ریزان حوزه جمعیت می گذارد که با ارائه طرح ها و پیشنهادات سازنده راهی برای برون رفت از این چالش بزرگ اجتماعی ارائه کنند.

عباسی ادامه داد:‌ در شرایط حساس کنونی که با شیوع کرونا مراسم ازدواج در محاق قرار گرفته و بر نگرانی خانواده ها افزوده باید با ارائه برنامه های ابتکاری و خلاقانه راهی نو فراروی جامعه گذاشت. باید با تغییر سبک زندگی راهی نو فراروی جامعه نهاد هنرمندان، کارشناسان، صدا و سیما در شرایط حساس کنونی رسالت سنگینی بر دوش دارند.

نماینده وزارت دادگستری در ستاد ساماندهی جوانان گفت:‌ظاهرا  کرونا تصمیم ندارد به این زودی ها جامعه بشری را ترک کند بنابراین ما را گریزی نیست که با تغییر سبک زندگی و در شرایط سازگاری با کرونا زمینه ازدواج و تشکیل خانواده را فراهم کنیم.

[ad_2]

Source link