کاهش ۴۳ درصدی نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن

[ad_1]

به گزارش سه شنبه شب(به وقت محلی) خبرگزاری رویترز، در مقابل قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه می ۱۲۴ درصد جهش داشت و به ۱۰.۰۱ دلار برای هر بشکه رسید.

بر اساس این گزارش، در روز سه شنبه بیش از دو میلیون معامله نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن انجام شد که بیشترین معامله در یک روز در طول تاریخ قردادهای آتی نفت محسوب می شود.

قردادهای آتی نفت برنت دریای شمال نیز در معاملات امروز بازار نفت به پایین تر از ۲۰ دلار برای هر بشکه رسید که پایین ترین قیمت از سال ۲۰۰۱ تاکنون است.

قراردهای آتی بنزین در آمریکا نیز تحت تاثیر کاهش شدید قیمت نفت آمریکا ۲۵ درصد کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه می، در جریان معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، بزرگ‌ترین سقوط روزانه خود را تجربه کرد و با ۳۱۶ درصد کاهش به منفی ۳۹ دلار و ۵۵ سنت رسید که رقمی بی‌سابقه در طول تاریخ به شمار می‌رود.

در همین حال، نفت خام برنت دریای شمال که شاخص اصلی بهای نفت در اروپا و بقیه جهان محسوب می‌شود هم روز دوشنبه با حدود ۹ درصد کاهش، برای تحویل در ماه ژوئن، به بشکه‌ای ۲۶ دلار سقوط کرد.

نهمین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ کشور عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)   ۲۱ فروردین‌ ماه به صورت کنفرانس ویدئویی و به ریاست مشترک وزیران انرژی عربستان و روسیه برگزار شد. در این نشست شرکت کنندگان بر سر کاهش تولید روزانه  حدود۱۰ میلیون بشکه‌ نفت توافق کردند.  

همچنین براساس توافق جدید، قرار است اوپک پلاس تولید خود را به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برساند.   سرانجام توافق کاهش تولید اوپک پلاس نهایی شد تا در مجموع ۹.۷ میلیون بشکه از تولید خود را برای تعادل قیمت از بازار خارج کند. 

[ad_2]

Source link