کتائب حزب الله عراق بر بیرون راندن نیروهای آمریکایی تاکید کرد

[ad_1]

جعفر الحسینی بامداد چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبری المیادین با بیان اینکه از سال ۲۰۰۳ تا سال ۲۰۱۱ میلادی تفنگ مقاومت، نیروهای آمریکایی در عراق را هدف گرفت، خاطر نشان کرد: ما برای حفظ حاکمیت عراق با حضور آمریکا در کشور جنگیدیم.

 وی همچنین اظهار داشت که  اقدام های ارتش آمریکا در زمینه کشتار، بمباران و اشغال عراق واضح و روشن است.

الحسینی با بیان اینکه ما با حضور آمریکا در عراق مبارزه می کنیم تا عراق محلی برای تجاوز به کشورهای همجوار نباشد، خاطرنشان کرد که عراق کشوری آمریکایی یا اسرائیلی و یا عاملی در دست کشورهای حوزه خلیج فارس نخواهد بود بلکه کشوری عربی اسلامی است.

وی افزود: آمریکایی ها گمان کردند که بعد از شهادت شماری از فرماندهان، مقاومت در عراق نابود خواهد شد.

وی همچنین گفت که مواضع ما در باره روی کار آمدن مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق، مشروط به اخراج نیروهای آمریکایی از عراق بود.

الحسینی با بیان اینکه نخست وزیر در صدد رویارویی با الحشد الشعبی برآمد، خاطر نشان کرد که الکاظمی با اعتماد به آمریکایی ها برای مقابله با نیروهای الحشد الشعبی راه خطائی را برگزید.

وی تاکید کرد که گزینه نخست وزیر برای مقابله با الحشد الشعبی واکنش مردم عراق را  در پی خواهد داشت.

سخنگوی کتائت حزب الله همچنین گفت که دولت، خواست آمریکایی ها را برای حمله به الحشد الشعبی  اجابت کرد.

وی افزود: الکاظمی صرفا برای به تعویق انداختن گفت وگو برای بیرون راندن آمریکایی ها بسنده نکرد بلکه تا رویارویی با الحشد الشعبی پیش رفت.

الحسینی، نخست وزیر عراق را مسوول مستقیم هرگونه حمله به مقر الحشد الشعبی دانست و گفت الکاظمی بداند که سلاح های موجود، برای حفاظت از کشور عراق است نه برای تحویل دادن به آمریکایی ها.

وی با محکوم کردن نقض حریم هوایی کشورش افزود: هواپیماهای آمریکایی و اسرائیلی بدون اطلاع دادن به دولت، در حریم هوایی عراق پرواز می کنند.

الحسینی گفت: نقض حریم هوایی عراق را چیزی جز سلاح مقاومت، متوقف نخواهد کرد. سلاح مقاومت فقط تفنگ نیست بلکه اعتقاد به مقاومت در برابر هرگونه اشغالگر نیز می باشد.

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (زیر نظر آمریکا) بامداد پنجشنبه هفته گذشته به مقر تیپ ۴۵ الحشدالشعبی وابسته به جنبش گردان‌های حزب‌الله در منطقه «الدوره» در بغداد حمله کرده و دستکم ۱۳ نفر از نیروهای این جنبش را بازداشت کردند.
سازمان مبارزه با تروریسم یکی از یگان‌های مستقل در نیروهای مسلح عراق است که پس از سقوط رژیم صدام در سال ۲۰۰۳ با کمک و زیر نظر آمریکایی‌ها تاسیس شد.

[ad_2]

Source link