کتاب «سفرهای شورانگیر» روایتی ماجراجویانه

[ad_1]

این کتاب ۳۴۰ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات نویسنده به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

قیمت هر جلد از این کتاب برای مخاطبان ۲۸ هزار تومان است.

این کتاب روایتی از ۸۰ سفر به داخل ایران و نقاط مختلف جهان است که کوشیده قاب متفاوتی از مسایل و تجربیات مفید را در اختیار خوانندگانش قرار دهد.

در مقدمه این کتاب آمده است: تجارب حضور در مکان‌های دیدنی داخل ایران و سراسر جهان از زمان کودکی تاکنون را برای خوانندگان هدیه آورده‌ام تا اگر روزی به هرکدام از این اماکن سفر کردند این تجارب و اطلاعات کمک کند تا لحظه‌های شاد، آرام و جذابی را تجربه کنند و این تعاملات است که همواره داستان‌ها را عمیق‌تر، روانتر و جذاب‌تر می‌کند.

برخی از تجارب ارایه شده در سفرنامه‌های این کتاب عادی و ساده اما در جایگاه خود باارزش هستند چرا که تنها یک مشاهده ساده نیست بلکه در تعامل با اندیشمندان و اقشار مردم هر دیار جان گرفته است.

این کتاب اگرچه فصلی کوتاه از مشاهدات در سفر است اما همیشه رودهای کوچک هستند که با پیوستن به هم قدرت می‌گیرند و آرامش دریا را به ارمغان می‌آورند و امید است از این رهگذر اندوخته‌هایی که در قالب سفرنامه ارایه شده مفید واقع شوند و به وسعت دید و تسهیل در سفرها کمک کنند.

سفر به کازرون، مشهد، تهران، درود، شیراز، بروجرد، کاشان، بابلسر، شیراز، کرمان، اصفهان، بیرجند ،آبادان، ارومیه، کیش، یزد، لارستان، یاسوج، بوشهر و فیروزآباد بخشی از تجارب داستان وار و آموزنده‌ای است که در قالب این مجموعه با زبانی گویا و جذاب ارایه شده است.

نویسنده همچنین تجارب سفرهای خارج از ایران را نیز با ارایه جزئیات خواندنی در قالب روایتی شیوا و پرمحتوا به تصویر کشیده و از جمله این سفرها می‌توان به کشت و گذار در تورنتو، دینریت، کربلا، وینزور، شیکاگو، هاوایی، ریورساید، ابوظبی، توکیو، ساندیگو، لاس وگاس، یلنو، جنوب کالیفرنیا، کارلزبد، دبی و دالاس اشاره کرد.

نویسنده بر این باور است که معنای زندگی در سفر و درک لذت هر لحظه است و تنها با رفتن و تجربه کردن است که اندیشه بارور شده و پختگی لازم برای تداوم داستان زندگی حاصل می‌شود.

ملاقات با فرهنگ‌ها و مردم نقاط مختلف جهان، تجربه زندگی ملموس با آنان و عبود از عادت و ایستایی ذات زندگی است و به اشتراک گذاشتن تجارب می‌تواند دیگران را در داستان زندگی کمک کند.

[ad_2]

Source link