کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان [300+ محصول] برای انواع پوست صورت – روژه

سپس آنرا سرد کرده و در دمای ۴۰ درجه سانتگراد اسانس را اضافه می کنیم و مخلوط نهایی را در هوای اتاق می گذاریم تا کاملا هم دما با محیط شود. در ظرفی دیگر ستیل الکل, اسید استئاریک, گلیسریل استئارات, پروپیل پارابن, ایزوپروپیل میریستات و روغن معدنی را مخلوط کرده و به دمای ۷۵ درجه سانتیگراد می رسانیم و بدین ترتیب فاز روغنی کرم را آماده می کنیم. در ساخت کرم های سبک از مخلوط وازلین و سیلیکون استفاده می شود. از این خانواده می توان به روغن های معدنی یا همان پارافین و وازلین اشاره کرد که کاملا بی بو و بی رنگ می باشند و معمولا حساسیت ایجاد نمی کنند و با توجه به قیمت پایین این مواد, معمولا از آنها در فرمولاسیون کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده استفاده می شود.

وازلین متداولترین ماده پوشاننده در ساخت کرم مرطوب کننده می باشد چون قابلیت نفوذ خوبی در لایه شاخی پوست داشته و بطور چشمگیری موجب بهبود بافت پوست می شود اما تنها نقطه ضعف وازلین این است که حس چربی روی پوست ایجاد می کند که حس ناخوشایندی است از اینرو امروزه از سیلیکون هایی مانند دایمتیکون و سیکلومتیکون به عنوان ماده جایگزین وازلین استفاده می شود چون دیگر حس چربی ایجاد نمی کند و برای استفاده افرادی که پوست چرب دارند بسیار مناسب است. در کنار ترکیبات با کیفیت و مورد تایید، پوست های خشک بسیار حساس و مستعد قرمزی هستند، می توان گفت که ضد حساسیت و ضد التهاب بودن از مهم ترین ویژگی های یک مرطوب کننده بسیار خوب است.

کربومر, گلیسیرین, تفاوت لوسیون و کرم مرطوب کننده متیل پارابن و تری اتانل آمین را در آب ریخته و خوب هم می زنیم تا کاملا یکدست شود. دی متیل سیلوکسان, ایزوپروپیل میریستات و هگزیل دکانول از دیگر مواد نرم کننده پر مصرف می باشند. از معروفترین مواد جاذب الرطوبه می توان به گلیسیرین اشاره کرد که در فرمول اکثر کرم های مرطوب کننده موجود است. این محصولات، شامل سرامیدها، روغنها (روغن نارگیل، روغن بادام) و کرهها (کره کاکائو) است.

این مخلوط در واقع فاز آبی کرم را تشکیل می دهد. در ادامه فاز روغنی را آهسته آهسته به فاز آبی اضافه می کنیم و به مدت ۳۰ دقیقه هم می زنیم تا کل مخلوط یکنواخت شود. پیش از هر نکتهای به این موضوع دقت کنید که زمانی که از حمام خارج میشوید، آبی روی که بدن شما باقی مانده، تبخیر میشود. البته باید توجه داشت که این مواد نباید به تنهایی در کرم های مرطوب کننده استفاده شود چون TEWL را افزایش داده موجب از دست دادن آب بدن می شود از اینرو این مواد باید به همراه مواد پوشاننده استفاده شود.