کره جنوبی به رغم کاهش مبتلایان به کرونا، فاصله‌گذاری اجتماعی را تمدید کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های کره جنوبی اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۳ نفر دیگر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

براین اساس، شمار کل مبتلایان به کووید۱۹ در کره جنوبی به ۱۰ هزار و ۱۵۶ نفر رسید که از این تعداد تاکنون ۱۷۷ نفر فوت کرده‌اند که بیش از نیمی از آن‌ها بالای ۸۰ سال سن داشته‌اند. همچنین ۶ هزار و ۳۲۵ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند

کره جنوبی به رغم آنکه کیس‌های فعال کرونا در یک ماه گذشته در آن شیب نزولی داشته، پویش فاصله‌گذاری اجتماعی را دو هفته دیگر تمدید کرد. این کشور از اواسط اسفندماه که اولین مورد ابتلا به کرونا در آن شناسایی شد، شهروندان خود را به حفظ فاصله دست‌کم ۲ متر از یکدیگر توصیه کرده است.

نزدیک به یک چهارم از مبتلایان جدید به کرونا در کره جنوبی مربوط به شهر دئیگو در جنوب شرقی کره جنوبی است که نقطه آغاز شیوع کووید۱۹ در این کشور بوده است. همچنین ۴۱ مورد از ابتلاهای جدید نیز افرادی بودند که از دیگر کشورها به کره جنوبی سفر کرده‌اند.

کره جنوبی از چهارشنبه گذشته از کسانی که به این کشور سفر می‌کنند خواسته است که خود را به مدت ۱۴ روز قرنطینه کنند و در صورتی که مکانی برای اقامت ندارند، باید با هزینه خود در اماکنی دولت تعیین کرده، بمانند.

«مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی روز شنبه از گروه‌ها و جوامع مذهبی خواست که مراسم عبادت خود را به صورت آنلاین برگزار و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. کلیسایی در شهر دئیگو اولین کانون شیوع کرونا در این کشور بود.

سئول مقررات سختگیرانه‌ای را برای قرنطینه اعمال و اعلام کرده کسانی که این مقررات را نقض کنند، باید تا ۱۰ میلیون وون (۸ هزار دلار) جریمه پرداخت کنند؛ نقض‌کنندگان خارجی هم ممکن است از کشور اخراج شود.

کره جنوبی به دلیل بکارگیری روش‌های منعطف به ویژه آزمایش‌های بسیار گسترده از مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، تدابیر قرنطینه منطقه‌ای و موفقیت در کنترل بیماری بدون فلج کردن کشور، به یک نمونه قابل توجه بین‌المللی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است.

[ad_2]

Source link