کره شمالی: امیدی به مذاکره با آمریکا نیست

به گزارش شبکه خبری آسیا، کره شمالی با انتشار بیانیه ای با انتقاد از سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا در مورد تشویق جامعه جهانی به حفظ تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ هشدار داد که می‌تواند گفتگو با ایالات متحده را قطع کند.  

در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده است، یک مقام ناشناس گفت که مسئول مذاکرات پیونگ یانگ با ایالات متحده اظهارات پومپئو را “مضحک” خواند.  

این مقام مسئول کره شمالی با بیان این که ما مسیر خود را خواهیم رفت، افزود: سخنان مضحک پومپئو باعث شد که ما از گفت گو با واشنگتن نا امید شویم.

مقام کره شمالی ادبیات پمپئو علیه پیونگ یانگ را با توجه به نامه اخیر ترامپ به کیم جونگ اون توهین آمیز خواند.  

این انتقادها پس از آن صورت گرفت که کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد که با موفقیت “پرتابه ی بزرگ ” را آزمایش کرده است.  

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد روز یکشنبه، در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان دو پرتابه جدید که ظاهرا دو موشک بالستیک کوتاه برد بوده‌اند به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.  

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل مشخصات این پرتابه‌ها هستند که هر دو در ساعت ۶: ۱۰ صبح روز یکشنبه از شمال شرقی به سمت شهر ساحلی وونسان شلیک شده‌اند.  

گزارش ستاد مشترک ارتش کره جنوبی می‌افزاید این موشک‌ها بعد از ۳۰ کیلومتر ارتفاع حدود ۲۳۰ کیلومتر پرواز در ساحل وونسان فرود آمده‌اند.  

آخرین آزمایش موشکی کره شمالی ۲۱ مارس (۲ فروردین ۱۳۹۸) انجام شد، هنگامی که پیونگ یانگ دو موشک بالستیک با برد کوتاه شلیک کرد.  
 

 Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *