کشف بیش از ۱۴۲ هزار عدد تجهیزات بهداشتی طی ۴۸ ساعت

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار “محمدرضا مقیمی” روز سه شنبه با بیان این مطلب افزود: از زمان آغاز شیوع کرونا بلافاصله جلسات مربوط به آن، در پلیس امنیت اقتصادی برگزار و این پلیس با توجه به نیاز مردم کشور به اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده شناسایی و دستگیری محتکران این اقلام را در دستور کار خود در کل کشور قرار داد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با در نظر گرفتن نقاط آلوده و با جمع آوری اطلاعات و انجام گشت زنی‌های هدفمند افراد سودجو و اخلال گران نظام توزیع اقلام بهداشتی و محل احتکار کالاها را شناسایی می کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ادامه داد: در ۴۸ ساعت گذشته از دو هزار و ۷۰۹ مورد انبار و محل توزیع تجهیزات بهداشتی بازدید و ۱۰۷ انبار و مرکز پخش به دلیل احتکار تجهیزات بهداشتی و اخلال نظم عمومی بازار در نظام عرضه و تقاضا با هماهنگی مراجع قضائی پلمب شدند.

سردار مقیمی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، ۱۴۲ هزار و ۲۴۴ عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل ۷۴ هزار و ۹۴ عدد انواع ماسک، ۶۸ هزار و ۱۵۰ عدد انواع دستکش به همراه یک تن و هشت کیلوگرم انواع پودر لباسشویی و ۶۱۶ لیتر انواع ضد عفونی کننده و مواد شوینده کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه پلیس امنیت اقتصادی با جدیت، مبارزه با محتکران را در کشور ادامه می دهد، گفت: در این رابطه ۵۷ محتکر دستگیر و برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان با اشاره به عزم جدی این پلیس برای مبارزه با احتکارکنندگان اقلام بهداشتی و ضروری از مردم خواست: در صورت اطلاع احتکار هرنوع کالا بلافاصله موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند. Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *